Sobota, 31 października 2020

imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Zamkną kolejny odcinek drogi z Wodzisławia do Jastrzębia

13.11.2019 13:00 | 6 komentarzy | art

Na przełomie listopada i grudnia zostanie zamknięty dla ruchu kolejny odcinek DW 933 z Wodzisławia do Jastrzębia. Chodzi o odcinek ul. Wodzisławskiej na terenie Mszany.

Zamkną kolejny odcinek drogi z Wodzisławia do Jastrzębia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak poinformował Urząd Gminy w Mszanie, 31 października włodarze Mszany spotkali się z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach oraz przedstawicielami firmy Strabag w sprawie remontu DW 933 na odcinku ulicy Wodzisławskiej w Mszanie.

Ustalono tam, że kolejne utrudnienia na DW 933 (kolejne, bo już od kilku tygodni zamknięty jest wiadukt w Wodzisławiu) dla kierowców pojawią się na przełomie listopada i grudnia. - Zamknięty dla ruchu ogólnego zostanie 2,3-kilometrowy odcinek ulicy, od wyjazdu z autostrady w kierunku Wodzisławia, do stacji Orlen – informuje Urząd Gminy w Mszanie. Droga będzie jednak udostępniona dla autobusów, poruszać się po niej będą mogli mieszkańcy dojeżdżający do posesji, dojazd będzie też do siedzib przedsiębiorców i do lokali gastronomicznych na tym odcinku. Przy czym trzeba się jednak liczyć z chwilowymi utrudnieniami w ruchu. Ten odcinek DW 933 będzie zamknięty prawdopodobnie do sierpnia 2020 r. Główny objazd w kierunku Wodzisławia zostanie poprowadzony przez Świerklany.

DW 933 jest przebudowywana także na odcinku od skrzyżowania DW 933 z DK 81 w Pawłowicach w kierunku Pszczyny na odcinku 3 km. Koszty przebudowy obydwu odcinków wyniosą 240 mln zł. Inwestycję finansuje samorząd województwa śląskiego (w tym ponad 140 mln zł dofinansowania z funduszy UE). Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Wykonawcą robót jest firma Strabag. Zakres przebudowy obejmuje m.in.: całkowitą wymianę konstrukcji jezdni, ujednolicenie szerokości drogi, przebudowę lub budowę ciągów pieszo-rowerowych, zjazdów, zatok autobusowych, skrzyżowań, zastosowania nowych sygnalizacji świetlnych, wykonanie ekranów akustycznych, zastosowanie nawierzchni o zmniejszonej emisji hałasu, przebudowę istniejących obiektów mostowych, budowę chodników oraz dróg rowerowych.

(art)