Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Epidemia koronawirusa:

Jak wykorzystać ferie zimowe – krótki poradnik

12.11.2019 10:28 | 0 komentarzy | (s)

Nie wiesz co będziesz robił podczas zimowej przerwy semestralnej? Boisz się, że zmarnujesz ją na nudę? Z nami dowiesz się jak nie stracić czasu i najlepiej wykorzystać najbliższe ferie!

Jak wykorzystać ferie zimowe – krótki poradnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Choć na dni wolne od szkoły zawsze czekamy z niecierpliwością, to gdy w końcu nadchodzą, nie wiemy co mielibyśmy zrobić z taką ilością wolnego czasu. Na szczęście istnieją sposoby na jego wykorzystanie. Najbardziej popularne są wyjazdy, których niezliczone oferty znajdziemy w Internecie. Możemy wybierać między wypadami na terenie Polski oraz nieco dalszymi podróżami zagranicznymi. Jeśli jednak nie planujemy podczas ferii wyjeżdżać z domu, podpowiadamy, jak spędzić je w mieście.

Poznaj swój kraj, czyli kolonie i obozy w Polsce

Kolonie i obozy w Polsce od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Tego typu wypady są wspaniałą okazją nie tylko do zwiedzenia ciekawych zakątków naszego kraju, ale przede wszystkim do rozwijania pasji oraz zapoznania się z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach.

Zimą, większość z nas najchętniej decyduje się na wyjazdy narciarsko-snowboardowe. Choć istnieje wiele biur podróży organizujących tego rodzaju wycieczki, to niełatwo wybrać takie, które nas nie rozczaruje. Najlepszą renomą wśród dzieci, młodzieży oraz ich rodziców cieszy się firma ATAS, gwarantująca zgraną, wykwalifikowaną kadrę, która w kreatywny sposób pobudzi naszą wyobraźnię, zachęci nas do aktywności fizycznej i po prostu pozwoli się świetnie bawić.

Wyjazdy zagraniczne

Jeśli zamiast kolonii i obozów w Polsce bardziej interesują nas dalsze podróże, skuśmy się na wypad zagraniczny. Zimowiska organizowane w krajach na całym świecie dają nam możliwość zapoznania się z odległymi kulturami, codziennego posługiwania się obcym językiem oraz odwiedzenia ciekawych miejsc.

Pragnąc podszkolić nasz angielski, możemy udać się do krajów anglosaskich, w których z łatwością przyswoimy nowe słownictwo i w końcu opanujemy lęk przed mówieniem w innym języku. Jeśli zaś nie lubimy zimna i pragniemy od niego jak najdalej uciec, wybierzmy jeden z ciepłych krajów naszego globu i spędźmy ferie na pięknej plaży, grzejąc się w gorącym słońcu.

Ferie w mieście w też mogą być fajne!

Jeśli podczas przerwy semestralnej zostajemy w domu, najbardziej narażamy się na nudę i marnowanie czasu. Co zrobić by do tego nie dopuścić? Zorganizujmy sobie codzienne zajęcia! Prześledźmy miejską ofertę półkolonii, zapiszmy się na intensywny kurs językowy, zróbmy listę książek, które chcielibyśmy przeczytać lub wybierzmy się na jednodniową wycieczkę. Możemy również zainicjować stworzenie grupy rówieśników spędzających zimę w mieście i w jej ramach zaproponować wspólne wypady do kina, na kręgle, koncerty czy łyżwy. Razem będzie nam raźniej i na pewno nie zaznamy nudy.

Więcej na www.atas.pl/pl/obozy-krajowe

Materiał zewnętrzny