środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Epidemia na Śląsku:

Afera wokół kartonowego czołgu. Przebrał się za niego mieszkaniec Pszowa

11.11.2019 21:03 | 174 komentarze | juk

Kartonowy czołg i transparenty "Gdzie jest wrak" na rocznicy katastrofy smoleńskiej w Warszawie. Główną rolę w happeningu odgrywał mieszkaniec Pszowa.

Afera wokół kartonowego czołgu. Przebrał się za niego mieszkaniec Pszowa
Kadr z filmu przygotowanego przez Lotną Brygadę Opozycji.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj - 10 listopada - kilka osób z grupy pn. Lotna Brygada Opozycji zorganizowała happening w Warszawie. Aktywiści z transparentami "Gdzie jest wrak" pojawili się na placu Piłsudskiego w czasie uroczystości związanych z kolejną miesięcznicą katastrofy smoleńskiej z 2010 r. Na zdjęciach oraz filmach publikowanych w mediach społecznościowych relacjonujących całe zdarzenie widać, jak w niewielkim, tekturowym czołgu pewien mężczyzna porusza się w pobliżu żołnierzy podczas zmiany warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Tym mężczyzną okazał się pracownik jednej z pszowskich jednostek budżetowych oraz tamtejszy mieszkaniec Leszek Piątkowski.

Do sprawy odniósł się już minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. "Tzw. "happening" KODu pod Grobem Nieznanego Żołnierza to absolutny skandal. Nie ma akceptacji dla takich zachowań. MON złoży zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znieważenia żołnierzy Wojska Polskiego." brzmi post Błaszczaka opublikowany w mediach społecznościowych. Happening skrytykowali także m.in. wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, europoseł Joachim Brudziński oraz były szef MSW, wybrany na posła z list KO Bartłomiej Sienkiewicz.

Na krytykę odpowiedział - również w mediach społecznościowych - Leszek Piątkowski. "Jedno wyjaśnienie, żeby było jasne: nie pokpiwam ani z warty honorowej pod Grobem Nieznanego Żołnierza, ani z ofiar katastrofy smoleńskiej. Przyjechałem ze Śląska, by wraz z @lotnabrygada walczyć z #RepublikaBanasiowa. Walczyć satyrą" - napisał na swoim profilu.

Do sprawy wrócimy na łamach Nowin Wodzisławskich.
fot. Kadr z filmu przygotowanego przez Lotną Brygadę Opozycji.