środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Ognisko, patriotyczne pieśni i... tłum raciborzan na rynku [ZDJĘCIA] [FILM]

11.11.2019 17:09 | 12 komentarzy | żet

W popołudnie 11 listopada władze Raciborza zaprosiły mieszkańców do wspólnego świętowania na rynku. Przy blasku i cieple ogniska śpiewano pieśni patriotyczne, m.in. "Hej, hej ułani", "Rozkwitały pąki białych róż", czy "O mój rozmarynie". Przybyli na rynek mieszkańcy mogli również posilić się grochówką.

Ognisko, patriotyczne pieśni i... tłum raciborzan na rynku [ZDJĘCIA] [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Chcieliśmy kontynuować poranne uroczystości. Tak żebyśmy jako raciborzanie mogli razem cieszyć się niepodległością wywalczoną przez naszych przodków. Warto pamiętać, że nie jest to tylko dzień wolny od pracy, ale ważne święto w całej naszej ojczyźnie - powiedział nam wiceprezydent Michał Fita tuż przed rozpoczęciem imprezy.

Zastępca prezydenta przyznał, że formuła wydarzenia ewoluowała. - Skoro pieśni, to może też ognisko. A jak ognisko, to może też grochówka - dodal M. Fita. Wydarzenie w tym kształcie przypadło do gustu raciborzanom, którzy dość licznie jak na tę porę roku stawili się na raciborskim rynku.

W galerii zdjęcia z wydarzenia, do artykułu dołączamy również krótki filmik dający wyobrażenie o tym jak wyglądało wspólne świętowanie raciborzan odzyskania niepodległości przez Polskę.

Ludzie:

Michał Fita

Michał Fita

Wiceprezydent Raciborza