Wtorek, 20 października 2020

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Św. Marcin po raz piąty w Rudach [ZDJĘCIA]

09.11.2019 21:57 | 0 komentarzy | mad

W sobotę 9 listopada późnym popołudniem przez Rudy przemaszerował orszak św. Marcina. Uczestnicy tradycyjnie wyruszyli spod miejscowej podstawówki i kierowali się w stronę dziedzińca Starego Opactwa, gdzie odbyło się wspólne świętowanie. Wydarzeniu towarzyszyło hasło: "Jaki dzień na św. Marcina, taka będzie cała zima". – Zima będzie więc łagodna – komentowali z uśmiechem mieszkańcy.

Św. Marcin po raz piąty w Rudach [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Parafia pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Stare Opactwo, przedszkole i szkoła podstawowa w Rudach już od pięciu lat organizują przemarsz i inscenizację opowieści o rycerzu - św. Marcinie, dzielącym się swym płaszczem z żebrakiem. W rolę jeźdźca wcieliła się Karina Duda, a płaszcz przyjął Robert Piontek.

Orszak ze świętym Marcinem w stroju rzymskiego legionisty, dziećmi z lampionami oraz mieszkańcami przeszedł ulicą Łąkową, następnie Polną do głównej ulicy Rud (Rogera) i tam kierował się ul. Cysterską do Starego Opactwa na wspólne świętowanie. Po raz drugi przygrywała Orkiestra Dęta Gminy Krzyżanowice.

Szersza relacja z wydarzenia wkrótce w papierowym wydaniu "Nowin Raciborskich".