Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Dobra wiadomość dla miłośników łyżew. Rusza pszowskie lodowisko

08.11.2019 13:34 | 1 komentarz | juk

Choć za oknami widać jeszcze jesienną aurę to do Pszowa zawitają mrozy. Umożliwią one rozpoczęcie sezonu ślizgawek na miejskim lodowisku.

Dobra wiadomość dla miłośników łyżew. Rusza pszowskie lodowisko
Pracownicy lodowiska w trakcie prac przygotowawczych do otwarcia ślizgawki.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miłośnicy zimowych sportów mogą już szykować się na lodowe atrakcje. Rozpoczyna się sezon łyżwiarski na pszowskiej ślizgawce. Początkowo inaugurację zaplanowano na 8 listopada. Ostatecznie odbędzie się ona jutro, czyli 9 listopada. - Stawaliśmy na głowie, żeby uruchomić lodowisko zgodnie z planem. Przez niekorzystne warunki atmosferyczne musieliśmy je jednak przesunąć - mówi Leszek Piątkowski, kierownik lodowiska w Pszowie.

Lodowisko będzie czekać na miłośników łyżew od godz. 8.00. Leszek Piątkowski tłumaczy, że z powodu otwarcia ślizgawki w sobotę i to od godzin porannych zrezygnowano z darmowych wejść. W efekcie osoby do 18 lat za wstęp zapłacą 5 zł, a te powyżej 18 roku życia - 7 zł. Dzieci do lat 6 wejście na lodowisko mają bezpłatny (jeżeli są pod opieką pełnoletniego opiekuna).

Więcej w sprawie otwarcia lodowiska, jego przygotowania do nowego sezonu i przyszłorocznych zmianach w cenniku w następnym numerze Nowin Wodzisławskich.