Sobota, 31 lipca 2021

imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

RSS

Rudnik: Rolniku, masz zużyte folie rolnicze, sznurki i siatki? Złóż deklarację

08.11.2019 11:11 | 0 komentarzy | mad

Urzędnicy z Rudnika chcą sięgnąć po dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zadanie pod nazwą "Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej".

Rudnik: Rolniku, masz zużyte folie rolnicze, sznurki i siatki? Złóż deklarację
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rolnicy z gminy Rudnik, podobnie jak i z całej Polski, borykają się z problemem związanym z odbiorem folii i sznurka wykorzystywanego w rolnictwie. Jeszcze do ubiegłego roku były firmy prywatne, które nieodpłatnie odbierały takie odpady, teraz jednak już ich nie przyjmują. Gospodarze alarmują, że w ich stodołach i na podwórkach rosną sterty tych odpadów i nie mają gdzie ich zutylizować.

Problem ten nie tak dawno na sesji rudnickiej rady gminy poruszyła radna, a zarazem sołtyska Helga Sekuła z Lasaków. Wówczas wicewójt Tomasz Kruppa odpowiadał, że resort środowiska o problemie wie i Gmina będzie starała się o pozyskanie dla rolników dofinansowania na to zadanie. Zastrzegając jednak, że środków do podziału nie jest dużo, w związku z czym, nie będzie to ogromna forma wsparcia. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Urzędnicy, chcąc złożyć wniosek o dofinansowanie, rozeznają ilość odpadów zalegających w Gminie. - Osoby zainteresowane udziałem w programie na odbiór folii rolniczej, odpadów z siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach, powinny złożyć deklarację o ilości posiadanych odpadów do Urzędu Gminy Rudnik ul. Kozielska 1, w terminie do 15.11.2019 r. w pokoju nr 6 - przekazują w komunikacie. Deklaracja znajduje się TUTAJ.

Ludzie:

Helga Sekuła

Helga Sekuła

Radna gminy Rudnik.

Tomasz Kruppa

Tomasz Kruppa

Wicewójt gminy Rudnik