Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Z centrum Wodzisławia znikną kopciuchy

08.11.2019 08:56 | 24 komentarze | mak

Z centrum Wodzisławia Śląskiego zniknie 47 „kopciuchów”, dzięki temu, że kamienice zostaną poddane termomodernizacji i zmienione zostanie źródło ich ogrzewania. – Zyskamy czystsze powietrze, mieszkańcom budynków poprawi się komfort mieszkania, a nasza starówka stanowczo zyska na wizerunku – mówi prezes spółki Domaro Barbara Chrobok.

Z centrum Wodzisławia znikną kopciuchy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W 2016 r. Wodzisław pozyskał ponad 1,7 mln zł dofinansowania na termomodernizację kilkunastu miejskich nieruchomości. Niemal wszystkie z nich to kamienice zlokalizowane w okolicach wodzisławskiego rynku. Niespodziewanie projekt legł w gruzach, bo miastu nie udało się pozyskać żadnego wykonawcy na realizację tego zadania w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Ostatecznie wyczekiwana przez wielu mieszkańców inwestycja nie została zrealizowana.

To co nie udało się wtedy, teraz ma duże szanse powodzenia. Najpierw 26 października 2018 r. włodarze Wodzisławia zdecydowali się powierzyć to samo zadanie spółce Domaro - w charakterze inwestora zastępczego. - Pracownicy natychmiast przystąpili do działania. W pierwszej kolejności przygotowaliśmy pełną dokumentację na 6 kamienic. Tych w najgorszym stanie technicznym oraz tych, gdzie dotychczas funkcjonuje ogrzewanie tradycyjnymi piecami kaflowymi - mówi prezes spółki Domaro Barbara Chrobok.

Więcej w Nowinach Wodzisławskich z 5 listopada, również w e-wydaniu KUP TUTAJ.