Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Uczniowie z Radlina wiedzą, że śniadanie daje moc [ZDJĘCIA]

07.11.2019 19:13 | 0 komentarzy | juk

Śmieszne kanapki, galaretkowe rzeźby, jogurtowe koktajle czy kolorowe babeczki - to tylko część pysznych potraw, które pojawiły się 7 listopada na szkolnych ławkach w Szkole Podstawowej nr 3 w Radlinie.

Uczniowie z Radlina wiedzą, że śniadanie daje moc [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Daje siłę na cały dzień, poprawia koncentrację i reguluje układ trawienny. Dzięki ogólnopolskiej akcji "Śniadanie Daje Moc" organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania uczniowie radlińskiej Szkoły Podstawowej nr 3 przekonali się, jak ważne jest śniadanie w codziennej diecie. - Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia - mówili nam. - Zjedzenie rano czegoś smacznego i zdrowego poprawia nam nastrój i myślenie, a kiedy go nie zjemy nie mamy siły - dodawali.

Na trzech długich jadalnianych stołach znalazły się kolorowe kanapki, sałatki warzywno-owocowe i różnorodne pieczywo. Nie zabrakło również świeżo wyciskanych soków czy jogurtowych koktajli. Tegorocznym rarytasem był galaretkowy zamek. - Wszytko wygląda wspaniale i jest takie smaczne! Mnie najbardziej smakują deserki z nasionkami chia - mówiła nam zachwycona Amelka. W zorganizowaniu szkolnej akcji pomogli rodzice, którzy przygotowali potrawy. - Bardzo się cieszę i bardzo jestem wdzięczna, rodzicom naszych uczniów, że od kilku lat czynnie włączają się do naszej akcji - podkreśla Joanna Dylich, dyrektor SP nr 3 w Radlinie. Dodaje, że uczniowie poza zjedzonym smacznym i zdrowym posiłkiem na zajęciach w ciągu ostatnich tygodni dowiedzieli się, dlaczego śniadanie jest tak ważne dla prawidłowego rozwoju ich organizmu. Brali również udział w warsztatach kulinarnych oraz pogadankach o zdrowym jedzeniu.

"Śniadanie Daje Moc" to bezpłatny program edukacyjny organizowany przez Partnerstwo dla Zdrowia – koalicję firm Biedronka, Danone, Lubella oraz Instytutu Matki i Dziecka - które działa od 2006 r. Celem Partnerstwa jest przeciwdziałanie niedożywieniu dzieci w Polsce oraz propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych.