Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Warto uczyć się strzelać! Po co? Przede wszystkim dla siebie!

07.11.2019 15:34 | 0 komentarzy | MK

Warto mieć jakieś hobby. Choćby po to, by móc czerpać z niego przyjemność i móc naprawdę odpocząć od codzienności, czego nie da się zrobić tkwiąc w fotelu. Jeszcze lepiej jednak, jeśli pozwala nam ono podnosić jakiś istotne umiejętności, a przez to czynić codzienne życie łatwiejszym. Świetnym przykładem jest strzelectwo. W ostatnim czasie cieszy się coraz większym zainteresowaniem i zdecydowanie warto do dotychczasowych jego entuzjastów dołączyć.

Warto uczyć się strzelać! Po co? Przede wszystkim dla siebie!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Korzyści ze strzelania odczujemy na co dzień

Czy warto chodzić na strzelnicę by być gotowym do obrony kraju? Zapoznanie jak najliczniejszej części męskiej populacji ze strzelaniem to oczywiście przydatna w tym kontekście rzecz. Już pierwsza wojna światowa pokazała jednak, że sama piechota z bronią ręczną to za mało, by uzyskać decydującą przewagę ognia – a kolejne zdobycze techniki tylko jej rolę zmniejszyły. Jednocześnie wszystkiego, czego potrzebuje żołnierz piechoty – i nie jest to tylko strzelanie – i tak można nauczyć się bardzo szybko. Niestety, o ile nie zamieszkujemy niedostępnych gór, wojna to zadanie dla całego, dobrze zorganizowanego państwa.

To może ochrona osobista? Uzyskanie pozwolenia w tym celu to w naszych warunkach wyjątkowo trudne zadanie, poza tym nasz kraj i tak należy do bezpieczniejszych. Nie znaczy to jednak, że zapoznawać się z bronią nie warto. Przeciwnie! Nawet, a właściwie szczególnie czysto sportowy cel sięgania po nią przynieść nam może ogromne korzyści!

Strzelanie to wbrew pozorom pewien wysiłek. Każda jednostka broni swoje waży, a musimy utrzymać właściwą pozycję. Nieustannie ćwiczymy więc zarówno ręce jak i nogi czy plecy. A to nie wszystkie mięśnie, jakie biorą udział w oddawaniu strzału. Potrzebne nam celne oko! Skutecznie podtrzymamy ich sprawność wpatrując się w przyrządy celownice i sam cel.

Czy na co dzień błahe problemy wyprowadzają Cię z równowagi? Chęć osiągnięcia dobrych wyników wymusi na Tobie zdolność opanowania. Wyćwiczymy także, co jasne, koncentrację. Konieczność rozważnego obchodzenia się z bronią i przestrzegania panujących na strzelnicy reguł to dla wielu także znakomita lekcja odpowiedzialności. Ze strzelnicy wyniesiemy więc wiele korzyści!

Zadbajmy o to, by móc liczyć na dobre wsparcie

Oferta strzelnic jest dziś dość szeroka – wystarczy po prostu rozejrzeć się po najbliższej okolicy. W większych ośrodkach bez problemu znajdziemy takie obiekty w pobliżu. Nierzadko broni do wyboru będzie bardzo dużo – bo sporo rozmaitych modeli można dziś w naszym kraju nabyć. Wystarczy przyjrzeć się asortymentowi jaki przygotował np. oferujący m.in. szereg wyrobów firmy Heckler&Koch sklep myśliwski Łowca.

Jeśli oddawszy pierwsze strzały uznamy, że chcemy się doskonalić, potrzebujemy nie tylko możliwości wzięcia do ręki różnych jednostek, ale i fachowego wsparcia. Kursy strzeleckie otwarte dla amatorów także nie stanowią dziś rzadkości. Jeśli tylko znajdziemy właściwą, ofertę, cierpliwie ucząc się wszystkich podstaw mamy szansę stosunkowo szybko uzyskać zadowalające umiejętności. A dzięki nim każda kolejna wizyta na strzelnicy będzie nie tylko zabawą, ale i źródłem satysfakcji z coraz lepszych wyników. Do dzieła zatem!

Materiał zewnętrzny