środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Święto Niepodległości na Brzeziu

07.11.2019 14:08 | 0 komentarzy | ż

6 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego świętowali już 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Odbyła się uroczysta akademia.

Święto Niepodległości na Brzeziu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczniowie mieli przed sobą trudne zadanie – przedstawić w krótkim czasie skomplikowaną historię Polski, a szczególnie okresu jej odrodzenia w dwudziestoleciu międzywojennym. W scenkach, patriotycznych wierszach i pieśniach przedstawili przejmujący obraz walki o wolność, jej odzyskanie oraz utrzymanie.

Podniosły charakter wydarzenia spotęgowały piękne dekoracje. Program został wzbogacony o filmy i prezentacje multimedialne. - Najważniejsze jest jednak to, że nie zabrakło humoru, współczesnych scen z codziennego życia, które tworzyły naturalną, pełną ciepła atmosferę. Była to dla wszystkich prawdziwa lekcja patriotyzmu. Akademię przygotowała klasa IIIA i VI A i to im należą się szczególne słowa uznania. Nad całością czuwali: Krystyna Schroeder, Sylwia Labocha, Ewa Bochnia-Hetman, Monika Niedzbała, Diana Stryjska, Michał Kobylak i Marceli Reszka - relacjonują nauczyciele z Brzezia.

źródło: SP nr 3 w Raciborzu, oprac. ż