Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Polowy: Od nowego sezonu otaczarnia nie będzie pracować w Raciborzu

06.11.2019 07:00 | 12 komentarzy | żet

Mieszkańcy raciborskiej Płoni mają nadzieję, że po wielu latach przestaną borykać się z uciążliwym sąsiedztwem wytwórni asfaltu.

Polowy: Od nowego sezonu otaczarnia nie będzie pracować w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kredyt zaufania

Mieszkańcy Płoni licznie stawili się na zorganizowanym 5 listopada spotkaniu z prezydentem Dariuszem Polowym i wiceprezydentem Dominikiem Koniecznym. Przede wszystkim chcieli dowiedzieć się, jak długo będą musieli znosić sąsiedztwo wytwórni asfaltu. Otaczarnia należy do Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, którego właścicielem jest Miasto Racibórz.

- Od ośmiu miesięcy spotykamy się w tej sprawie w urzędzie. W grudniu zeszłego roku obdarzyliśmy pana kredytem zaufania, w październiku tego roku w obecności kilku osób zobowiązał się pan do wydania oświadczenia, że od nowego sezonu otaczarnia nie będzie działała w tym miejscu - przypomniał jeden z mieszkańców Płoni. Inny dodał, że "podczas kampanii wyborczej osobiście powiedział mi pan, że już w tym roku nie będzie otaczarni".

Brawa dla prezydenta

Prezydent Dariusz Polowy odpowiedział, że 23 października została wydana pozytywna decyzja środowiskowa dotycząca nowej lokalizacji otaczarni. Wyjaśnił, że nie podejmował tego tematu publicznie, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wniesienia odwołań od tej decyzji. - Koniec końców udało się doprowadzić do tego, że ta decyzja jest pozytywna, a nie było to do końca pewne. Nie wycofam się z zapewnień, że od nowego sezonu otaczarnia nie będzie pracować w Raciborzu i to jeszcze raz publicznie potwierdzam - podkreślił Dariusz Polowy.

Mieszkańcy Płoni nagrodzili tę deklarację brawami, choć jeden z nich poradził, żeby z oklaskami wstrzymać się do faktycznych przenosin zakładu, gdyż w ciągu minionych lat takie zapewnienia nie raz już padały. Jedna z mieszkanek zapytała, do kiedy trwa wspomniany  przez prezydenta sezon. W odpowiedzi usłyszała, że zazwyczaj do końca roku kalendarzowego.

Więcej o przenosinach wytwórni asfaltu raciborskiego PRD w następnym numerze "Nowin Raciborskich" (w sprzedaży od 12.11.2019 r.). 

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza