Sobota, 31 października 2020

imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Burmistrz nie, radni tak. "To kwestia bezpieczeństwa naszego miasta"

07.11.2019 07:00 | 10 komentarzy | juk

Szef pszowskiej policji ma zastrzeżenia co do poziomu wsparcia udzielonego w ostatnim czasie policji przez miasto. - Jest żenująco niskie - mówi wprost. Burmistrz Pszowa odpowiada, że nie zostanie ono zwiększone, bo miejska kasa świeci pustkami.

Burmistrz nie, radni tak. "To kwestia bezpieczeństwa naszego miasta"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Samorządy mają możliwość wspierania działań policji. Mogą występować z inicjatywą same, mogą też przychylać się do wniosków poszczególnych komend, czy komisariatów. Pieniądze są przeznaczane przede wszystkim na dodatkowe patrole, nowe radiowozy, remonty komend czy na benzynę. Na ostatnim posiedzeniu pszowskiej komisji bezpieczeństwa i infrastruktury komunalnej komendant komisariatu policji w Pszowie podinpektor Zbigniew Szczerba podzielił się z radnymi swoimi spostrzeżeniami na temat udzielanego przez miasto wsparcia finansowego oraz wyzwań, przed którymi pszowska policja w najbliższym czasie będzie stać.

- Wszystko ma swoją cenę, a zwłaszcza bezpieczeństwo - zaczął komendant Szczerba. - Miasto w tym roku bezpośrednio na działania policji wydało 6 tys. zł z przeznaczeniem na dodatkowe piesze patrole. Uważacie, że jest to duża kwota? Według mnie jest to kwota żenująca i tragicznie niska - mówił.

Cały artykuł dostępny w "Nowinach Wodzisławskich" z 5 listopada 2019 r. oraz w e-wydaniu. KUP TUTAJ

(juk)