środa, 19 lutego 2020

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Przebudowa DW 935. Utrudnienia w Kornowacu

03.11.2019 10:42 | 1 komentarz | mad

Zmiany w organizacji ruchu mają nastąpić od poniedziałku 4 listopada.

Przebudowa DW 935. Utrudnienia w Kornowacu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O zmianach poinformował na minionej sesji Rady Gminy Kornowac wójt Grzegorz Niestrój (31.10). – Firma rozpoczyna remont na naszym terenie – zapowiedział wójt.

I tak w związku przebudową drogi wojewódzkiej nr 935, od poniedziałku 4 listopada, zostanie wdrożona tymczasowa organizacja ruchu polegająca na wprowadzeniu ruchu wahadłowego na odcinku od skrzyżowania ul. Pamiątki w Pogrzebieniu z ul. Raciborską w Kornowacu do skrzyżowania ul. Rybnickiej z ul. Pszowską w Rzuchowie.

Przypomnijmy, umowę na przebudowę DW 935 od Raciborza do skrzyżowania z DW 933 w Rzuchowie, z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, podpisano 5 września w Pszczynie z firmą Drog-bud sp. z o.o. (relacjonowaliśmy to TUTAJ). Całość kosztów inwestycji (ponad 103 mln zł) pokryta będzie z budżetu Województwa Śląskiego. Przebudowa ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu, stanu technicznego konstrukcji nawierzchni, uzyskanie na całym odcinku nośności dla pojazdów o nacisku osi 115 kN oraz redukcję hałasu komunikacyjnego.

Zadanie zostało podzielone na dwie części:

  • A. przebudowa skrzyżowania DW 935 z DW 919 w Raciborzu (budowa ronda przy "Mechaniku"); termin wykonania tej części zamówienia to 30 listopada 2020 roku,
  • B. przebudowa DW 935 od kanału Ulga do ul. Pamiątki w Pogrzebieniu oraz od ul. Pamiątki do skrzyżowania z DW 933 w Rzuchowie; termin wykonania tej części zamówienia to 1 marca 2022.

zdjecie poglądowe, fot. arch. Nowiny.pl

Ludzie:

Grzegorz Niestrój

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.