Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Ta droga powiatowa ma lepszą infrastrukturę niż droga krajowa

31.10.2019 13:05 | 2 komentarze | art

31 października w Gorzycach, po półrocznej przebudowie, oficjalnie zakończono rozpoczętą wiosną modernizację ul. Raciborskiej. Symbolicznego "otwarcia" drogi dokonano w ciągu dwudziestominutowego spotkania z udziałem przedstawicieli Powiatu Wodzisławskiego, Gminy Gorzyce oraz wykonawcy. Trzeba przyznać, że droga prezentuje się nader okazale. 

Ta droga powiatowa ma lepszą infrastrukturę niż droga krajowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wziął w nim udział starosta Leszek Bizoń i wicestarosta Tadeusz Skatuła, przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg z dyrektorem Tomaszem Wójcikiem na czele, a także wójt Gorzyc Daniel Jakubczyk wraz z sołtysem Gorzyc Ewaldem Błaszczokiem oraz kierownik budowy z ramienia wykonawcy Krzysztof Dzierżawa. - Spotkanie służyło z jednej strony podsumowaniu przebiegu tegorocznej inwestycji i omówieniu trudności, jakie się z nią wiązały. Z drugiej strony było dla włodarzy Powiatu i Gminy okazją do omówienia wyzwań stojących przed samorządami w związku z kontynuowaniem modernizacji ul. Raciborskiej w 2020 roku - zaznacza Wojciech Raczkowski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. 

Przebudowa ul. Raciborskiej obejmowała prawie półtorakilometrowy odcinek drogi i wraz z robotami dodatkowymi kosztowała ok. 7,5 mln zł. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane wspólnie przez Powiat Wodzisławski i Gminę Gorzyce. Na przebudowę drogi Powiat Wodzisławski pozyskał też środki z Funduszu Dróg Samorządowych. Zakres zadania obejmował przebudowę drogi na ogólnej długości 1360 m, w tym wykonanie nowej konstrukcji jezdni i jej nawierzchni, wykonanie chodników, budowę dwukierunkowej ścieżki rowerowej, przebudowę kanalizacji deszczowej, 4 zatok autobusowych oraz skrzyżowań z drogami gminnymi i wewnętrznymi. Choć budowa drogi była kosztowna, to trzeba przyznać, że takiej infrastruktury, jaką dysponuje ten odcinek Raciborskiej próżno szukać choćby na pobliskiej Drodze Krajowej nr 78. 

Wykonawcą inwestycji była firma DROGRÓD Szymon Tetla z Ćwiklic, która w przetargu złożyła najkorzystniejszą ofertę. Dzięki pozyskanemu przez władze powiatu dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych inwestycja będzie kontynuowana w przyszłym roku. Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. już ogłosił przetarg na to przedsięwzięcie. Obecnie trwa analiza złożonych ofert.

Ludzie:

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski