Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Posypały się mandaty za spalanie mułu, odpadów oraz liści

30.10.2019 11:35 | 11 komentarzy | ż

Strażnicy realizują prewencyjne jak i interwencyjne kontrole nieruchomości pod kątem spalania pozostałości roślinnych, paliw zabronionych oraz innych odpadów.

Posypały się mandaty za spalanie mułu, odpadów oraz liści
Fot. arch. Nowiny.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od początku października przeprowadzono 48 kontroli instalacji spalania paliw stałych pod kątem spalania odpadów i paliw zabronionych w tym 25 w Raciborzu, 13 w Kornowacu i 10 w Krzyżanowicach oraz 268 kontroli w zakresie zakazu spalania pozostałości roślinnych.

W ramach kontroli ujawniono:

  • przy ul. Zofii Nałkowskiej - spalanie w piecu węglowym aluminiowych opakowań po artykułach spożywczych – nałożono mandat karny,
  • przy ul. Kościuszki - spalanie w piecu kuchennym płyty meblowe - nałożono mandat karny,
  • przy ul. Głównej w gm. Krzyżanowice – spalanie opału zabronionego (muł) – nałożono mandat karny.

Natomiast przy ulicach Rybnickiej, Floriana, Bogumińskiej, Bitwy Olzańskiej, Cecylii, Widokowej, Piaskowej, Placu Zofii Nałkowskiej, Piotrowskiej, Górnej, Kościelnej, Opawskiej, Jana, Pod Widokiem za spalanie pozostałości roślinnych – udzielono 7 pouczeń i nałożono 7 mandatów karnych na kwotę 650 zł.

Ponadto zgodnie z kompetencjami do Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego przekazano informacje o zgłoszeniach mieszkańców w temacie zadymiania na ul. Polnej i ul. Kolejowej, gdzie zadymianie generowane było przez podmioty działalności gospodarczej.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż