Czwartek, 3 grudnia 2020

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Epidemia koronawirusa:

Rondo Żołnierzy Niezłomnych z wysokim masztem na flagę narodową? Prace już ruszyły [ZDJĘCIA]

30.10.2019 10:23 | 5 komentarzy | żet, (q)
Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 16:28

TEKST AKTUALIZOWANY

Wszystko wskazuje na to, że flaga narodowa będzie powiewać na maszcie już podczas miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Rondo Żołnierzy Niezłomnych z wysokim masztem na flagę narodową? Prace już ruszyły [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy na rondzie na placu Mostowym powinien stać maszt z flagą?

W środę 30 października na placu Mostowym w Raciborzu rozpoczęto wykonanie podbudowy masztu. Maszt zostanie zamontowany w ciągu najbliższych dni, tak aby 11 listopada podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości powiewała już na nim flaga narodowa. Będzie mierzył 12 metrów wysokości. Koszt dostawy i umocowania masztu to 10 455 zł. Prace wykonuje firma Bruki Trawiński.

- Nie ukrywam, że miałem taki pomysł, ale nie chciałbym tego zawłaszczać. Gdy przyszedłem do urzędu okazało się, że ta sprawa jest już w toku. Byłem miło zaskoczony i oczywiście nie stawiałem temu przeszkód - mówi prezydent Raciborza Dariusz Polowy.

Sprawa bierze swój początek we wrześniu 2018 r., gdy interpelację w sprawie posadowienia masztu na rondzie Żołnierzy Niezłomnych złożył ówczesny radny Wiesław Szczygielski. - Uważam, że miejsce jest jak najbardziej i uświetni nie tylko obchody Święta Niepodległości, ale również zaznaczy sens walki Żołnierzy Wyklętych - interpelował radny.

Ówczesny prezydent Mirosław Lenk odpowiedział, że przed podjęciem decyzji w tej sprawie konieczne będzie rozeznanie dotyczące kosztów postawienia masztów, a także pozyskanie stosownych uzgodnień. - Nie miałem nic przeciwko temu. Uważam, że to dobre miejsce na maszt z flagą Polski - mówi dziś Mirosław Lenk. Ostatecznie sprawy nie udało się domknąć przed obchodami Narodowego Święta Niepodległości w 2018 roku, ale jak już zostało wspomniane, stanie się to w tym roku.


Zobacz również:

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Wiesław Szczygielski

Wiesław Szczygielski

Strażak PSP Racibórz, były radny Gminy Racibórz