Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Będą rozmawiać o emisji pyłu z hałdy

03.11.2019 07:00 | 2 komentarze | juk

Rekultywacja i rozbiórka hałdy w centrum Radlina daje się we znaki tamtejszym mieszkańcom. Już niedługo będą oni mieli możliwość dyskusji z odpowiedzialnymi za prace podmiotami.

Będą rozmawiać o emisji pyłu z hałdy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Górująca nad Radlinem jest źródłem wielu problemów dla mieszkających w jej sąsiedztwie osób. Głównie z powodu jej rekultywacji i rozbiórki, którą zajmuje się marklowicka spółka Barosz-Gwimet. - Co jakiś czas mieszkańcy zgłaszają się do nas z prośbami o interwencje w sprawie emisji pyłu z hałdy. W ostatnich tygodniach ich prośby znacznie się nasiliły. Sami również zaobserwowaliśmy wzmożone zapylenie z tamtego terenu - mówi zastępca burmistrza Zbigniew Podleśny. Dlatego, mając na uwadze różnorodne uciążliwości i zagrożenia, włodarze organizują spotkanie poświęcone tej tematyce. - Liczymy, że spotkanie pomoże nam wszystkim, uzyskać jasne deklaracje podmiotów odpowiedzialnych za rekultywacje hałdy, na temat bezpieczeństwa prowadzonych prac, w szczególności zaś składu chemicznego pyłu, jego wpływu na nasze zdrowie, oraz stosowanych metod w celu ograniczania tych uciążliwości - dodaje Zbigniew Podleśny.

Spotkanie odbędzie się 5 listopada o godz. 17.00 w Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie. Mają w nim wziąć udział przedstawiciele firmy Barosz-Gwimet, Polskiej Grupy Górniczej, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. - Spotkanie jest otwarte dla mieszkańców. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym tematem - mówi zastępca burmistrza.

(juk)