Sobota, 25 września 2021

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

RSS

Mają nową remizę, a teraz otrzymali rekordową kasę na nowy wóz

02.11.2019 07:00 | 4 komentarze | art

Niedawno remiza OSP Gorzyczki przeszła gruntowny remont, a już za moment w jej garażu pojawi się całkowicie nowy wóz strażacki.

Mają nową remizę, a teraz otrzymali rekordową kasę na nowy wóz
Wojciech Strokosz nie ukrywa zadowolenia z tego, że udało się przeprowadzić termomodernizację remizy. I z niecierpliwością czeka na nowy wóz strażacki, który zastąpi wysłużonego stara 266.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najpierw strażacy z Gorzyczek sami zadbali o wymianę pieca węglowego na piecyk gazowy i wymienili pozostałe elementy instalacji C.O. Wyremontowali też garaż oraz pomieszczenia biurowe a także toalety z prysznicami. - Wszystkie prace wykonaliśmy w czynie społecznym. Środki na zakup materiałów pochodziły z dotacji MSWiA oraz z budżetu gminy, a także z budżetu naszej jednostki – mówi Wojciech Strokosz, prezes OSP w Gorzyczkach, który szefuje jednostce od 2013 r. W tym roku gmina z kolei zleciła wykonanie termomodernizacji budynku remizy i remont sali (w tym ostatnim swój udział mieli również strażacy), która jest przez strażaków wynajmowana lokalnej społeczności. Wydano na ten cel z budżetu gminy nieco ponad 100 tys. zł wraz z instalacją monitoringu wokół remizy. Oficjalne oddanie po remoncie do użytku remizy w Gorzyczkach miało miejsce 5 października. - Nasza remiza prezentuje się teraz naprawdę okazale – ni kryje zadowolenia Strokosz.

 Jeszcze w tym roku do strażaków z Gorzyczek powinien trafić nowy wóz. Wszystko za sprawą środków, które gmina pozyskała z Funduszu Sprawiedliwości, w wysokości 750 tys. zł.

 Cały tekst dostępny tylko w „Nowinach Wodzisławskich” z 29 października oraz w e-wydaniu. KUP TUTAJ.