Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bez szans na odśnieżanie po nowemu

Zima coraz bliżej. Nadejdzie i... znów zaskoczy wszystkich? Już rok temu radny Łukasz Chrząszcz z Wodzisławia interweniował, żeby miasto przejęło od powiatu zimowe utrzymanie dróg. Wtedy bez efektu, ale rajca nie daje za wygraną.

Bez szans na odśnieżanie po nowemu

- Dostaję wiadomości o skandalicznym stanie dróg w Wodzisławiu - już rok temu radny Łukasz Chrząszcz krytykował stan zimowego utrzymania dróg na terenie Wodzisławia i apelował do prezydenta Mieczysława Kiecy o wprowadzenie zmian. Zdaniem rajcy dobrym rozwiązaniem byłoby przejęcie przez miasto utrzymania dróg powiatowych - tak samo jak w Radlinie.

Jak w Radlinie – czyli jak?

Już w 2012 r. władze Radlina doszły do wniosku, że same lepiej poradzą sobie z utrzymaniem dróg i chodników powiatowych na terenie miasta. Przede wszystkim dlatego, że mogą reagować szybciej. Każdego roku Radlin otrzymuje na ten cel dotację z powiatu i za te środki prowadzi utrzymanie dróg i chodników. Wydaje się, że pomysł okazał się trafiony. Wielu kierowców - przejeżdżając przez Radlin zimą - chwali tempo odśnieżania. A jeśli są problemy, to mieszkańcy wiedzą, gdzie dzwonić z uwagami. Stąd sugestia radnego Chrząszcza, by i Wodzisław zdecydował się na takie rozwiązanie. - Obecnie za odśnieżanie i posypywanie dróg w Wodzisławiu odpowiadają aż 4 podmioty. W praktyce wygląda to tak, że gdy miejski traktor jedzie z jednej ulicy na drugą to podnosi pług, aby przypadkiem nie odśnieżyć drogi powiatowej. I na odwrót. Jak u Barei - wskazywał już rok temu radny Chrząszcz.

Wówczas rajca otrzymał jednak od miasta odpowiedź, że przejęcie utrzymania dróg powiatowych w zimie jest niemożliwe ze względu na „niewystarczające możliwości techniczne Służb Komunalnych Miasta”.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Urzędniczka (95.174. * .18) 03.11.2019 08:50
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jak zwykle w tym "mieście" dużo dadki a zimą i tak drogo nie odśnieżone , chodniki jak lodowisko, nie posypane niczym. Jakoś nie widać piasku do posypywania dróg, chodników, skąd niby go zimą weźmiecie?

~GlupotaUMrulez (83.238. * .166) 02.11.2019 18:38
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Pan Łukasz walczy z głupota UM, jakie mamy efekty ich rządów każdy widzi.
Już chyba wyleciał ze stanowiska specjalista od syfu w mieście niejaki Szymczak to może pora na jakieś zmiany i refleksje.

~Jędrek3421 (94.254. * .183) 02.11.2019 16:28
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

No i prawda .

zwykłyobywatel 02.11.2019 08:41
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Baravo Łukasz pokaż gdzie jest ich miejsce.

~Lisek (79.124. * .48) 02.11.2019 08:21
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Tu zawsze musi być inaczej, kolejna zima jak u Bareji nas czeka, SKM to porażka, od 2 tygodni układają na Wilchwach parę plyt drogowych na terenie bylej kopalni. Tam to jest Bareja ha ha ha