Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Epidemia na Śląsku:

Nowy dyrektor przygotował plan ratunkowy dla szpitala

29.10.2019 13:00 | 19 komentarzy | mak

Program naprawczy dla szpitala jest gotowy. Nie ma w nim nic o łączeniu czy zamykaniu oddziałów. Próby pozyskania lekarzy i pielęgniarek, lepsze wykonanie kontraktu czy przejrzenie procedur - to tylko niektóre z propozycji. Trudno go przy tym nazwać odkrywczym.

Nowy dyrektor przygotował plan ratunkowy dla szpitala
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kontrola kosztów

Ma też dojść do kontroli kosztów poszczególnych komórek organizacyjnych w zakresie kosztów wynagradzania (zasadność grafików, nadgodziny itp.), przeprowadzona zostanie także analiza tzw. kosztów zmiennych, w szczególności kosztów leków, materiałów jednorazowych, środków czystości czy materiałów biurowych.

Co jeszcze?

W raporcie są też zapisy m.in. o pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych na inwestycje i dodatkowych pieniędzy w ramach badań klinicznych, o analizie procedur czy rozszerzeniu transportu medycznego.

Dyrektor szpitala Krzysztof Kowalik zapowiada, że jeżeli w trakcie bieżących prac będą pojawiały się kolejne pomysły i kolejne zadania do wykonania, to będą realizowane niezależnie od tego, czy zostały ujęte w programie naprawczym, bo nie wszystko da się ubrać w sztywne ramy. - Program naprawczy jest bardzo ważny, przy czym dla szpitala najważniejszą rzeczą jest zatrzymanie załogi, która w szpitalu pracuje, i pozyskanie nowej kadry. Bo można tworzyć różne perspektywy, plany i wizje, natomiast jeśli nie będzie kadry, nie będzie możliwości, aby je zrealizować - twierdzi dyrektor.

(mak)