Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Zbiórka na rybnickich cmentarzach na budowę hospicjum

29.10.2019 07:47 | 0 komentarzy | d

1 listopada wolontariusze Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie w Rybniku będą zbierać pieniądze na budowę hospicjum stacjonarnego w Rybniku. Zobaczysz ich przed wejściem na cmentarz przy ul. Kotucza i ul. Rudzkiej w centrum Rybnika oraz przy ul. Kamiennej w Chwałowicach i Osiedlu Boguszowice.

Zbiórka na rybnickich cmentarzach na budowę hospicjum
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po raz pierwszy w tym roku oprócz tradycyjnej zaplombowanej puszki wolontariusze Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie będą wyposażeni w terminale płatnicze. - To spore ułatwienie dla osób, które chcą wesprzeć nasz cel, ale nie mają przy sobie gotówki. Już podczas zeszłorocznej kwesty wielu naszych sympatyków zwracało nam na to uwagę, dlatego w tym roku będzie możliwość ofiarowania datku na hospicjum poprzez terminal płatniczy – mówi Sylwia Figura-Kluszczyńska, prezes Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie w Rybniku.

Listopadowa kwesta na cmentarzu przy ul. Rudzkiej rozpocznie się od godz. 7.30 i potrwa do godz. 18.00, natomiast w pozostałych dwóch miejscach (dzielnicy Chwałowice i Boguszowice) odbędzie się w godz. od 8.00 do 17.00. W akcję zaangażowano ponad 60 osób, w tym seniorów i młodzież – studentów oraz uczniów Zespołu Szkół Budowlanych, Szkoły Podstawowej nr 23 i nr 9 oraz Zespołu Szkół Sportowych w Rybniku.

- Wolontariuszy rozpoznasz po żółtych koszulkach, imiennych identyfikatorach i puszcze z logo Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie. Nie przechodź obok nich obojętnie. Nieuleczalnie i terminalnie chorzy czekają na Twoją pomoc. I Ty również możesz stać się fundatorem miejsca, w którym dostaną profesjonalną opiekę medyczną i wsparcie psychologiczno-duchowe – podkreślają przedstawiciele Fundacji.


Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie z siedzibą w Rybniku powstała w lipcu 2013 roku z inicjatywy lekarzy i pielęgniarek pracujących w medycznym hospicjum domowym. Jej misją jest niesienie pomocy chorym i ich rodzinom oraz wspieranie postaw wolontaryjnych w środowisku lokalnym. Fundacja oprócz działań na rzecz opieki paliatywnej i hospicyjnej realizuje szereg zadań społecznych, edukacyjnych i profilaktycznych. W 2016 roku Zarząd Fundacji rozpoczął starania zmierzające do wybudowania w Rybniku Hospicjum Stacjonarnego. Od marca 2015 r. Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

źródło: Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie