Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Karta seniora w Kornowacu już dostępna

28.10.2019 08:39 | 0 komentarzy | mad

Każdy senior, który ukończył 60 lat, może wyrobić własną Ogólnopolską Kartę Seniora. Karta ta upoważnia do zniżek w 1700 punktach w całej Polsce, w tym m in. sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, instytucjach zdrowia i kultury.

Karta seniora w Kornowacu już dostępna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środę 23 października w Domu Kultury w Rzuchowie odbyła się inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora dla mieszkańców gminy Kornowac. Spotkanie zorganizowano w ramach porozumienia Kornowaca oraz stowarzyszenia Manko z Krakowa, które jest inicjatorem Ogólnopolskiej Karty Seniora. Uczestniczyli w nim: ambasador karty seniora z Krakowa Marek Pilch, wójt Grzegorz Niestrój, przewodniczący rady gminy Marian Zimermann oraz zasłużeni seniorzy, którzy aktywnie uczestniczą w życiu społecznym gminy: sołtys Rzuchowa Bronisław Panic, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Rzuchowie Dorota Wieczorek oraz wieloletni radny gminy Kornowac Jan Zaczyk.

Z gminy Kornowac jako partnerzy do programu przystąpili: sklep spożywczo-przemysłowy „Maczek” Andrzeja Kijonka w Pogrzebieniu, sklep spożywczy Zenona Nowaka w Kobyli, sklep SPAR w Pogrzebieniu oraz materiały budowlane Andrzeja Iksala z Pogrzebienia. Firmy te otrzymały stosowne certyfikaty.

- Ogólnopolska Karta Seniora przysługuje mieszkańcom gminy Kornowac, którzy ukończyli 60 lat. Wydawana jest na wniosek osoby zainteresowanej i honorowana jest we wszystkich instytucjach na terenie naszego kraju, które przystąpiły do programu – czytamy na stronie internetowej Urzędu Gminy w Kornowacu. Wszystkie firmy, które honorują kartę seniora, dostępne są na stronie internetowej www.glosseniora.pl.

Seniorzy z terenu gminy po odbiór kart mogą zgłaszać się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Kornowacu.

Ludzie:

Bronisław Panic

Bronisław Panic

Radny gminy Kornowac, sołtys Rzuchowa

Grzegorz Niestrój

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.

Jan  Zaczyk

Jan Zaczyk

Były radny gminy Kornowac.

Marian Zimermann

Marian Zimermann

Przewodniczący rady gminy Kornowac