Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Epidemia na Śląsku:

Nożyczki, wstęgi i jazda. Wójtowie i burmistrzowie przejechali się nowymi autobusami PKS [ZDJĘCIA]

25.10.2019 09:30 | 9 komentarzy | żet

Do Raciborza trafiły pierwsze nowe autobusy. To cztery wozy wyprodukowane w fabrykach Iveco. Wiosną planowana jest dostawa sześciu kolejnych autobusów.

Nożyczki, wstęgi i jazda. Wójtowie i burmistrzowie przejechali się nowymi autobusami PKS [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

25 października wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu raciborskiego razem ze starostą Grzegorzem Swobodą, wicestarostą Markiem Kurpisem oraz prezesem PKS w Raciborzu Damianem Knurą przecięli wstęgi w nowych autobusach Iveco. Następnie kierowca Patryk Kokoszko zabrał ich w podróż nowym autobusem - do pętli na rondzie przy Tesco i z powrotem na dworzec PKS.

Autobusy Iveco to fabrycznie nowe, niskoemisyjne, niskopodłogowe wozy wyposażone m.in. w systemy monitoringu oraz zapowiedzi głosowych, ekrany LED do wyświetlania informacji o przebiegu trasy i kolejnych przystankach, Wi-Fi oraz ładowarki USB.

Docelowo nowe autobusy zastąpią zużyty tabor i będą obsługiwać 14 linii na terenie całego powiatu.  Koszt zakupu 10 autobusów to 9,474 mln zł. Dofinansowanie unijne wyniesie 5,973 mln zł, a wkład własny powiatu raciborskiego 3,5 mln zł.

Póki co na drogi powiatu raciborskiego trafią cztery wozy, kolejnych sześć ma zostanie dostarczone na wiosnę przyszłego roku.

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.