Sobota, 5 grudnia 2020

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Epidemia koronawirusa:

Wiatraki już kręcą

25.10.2019 09:02 | 0 komentarzy | ż

Trwa XVI Festiwal Podróżniczy "Wiatraki" w Rciborzu. W ciągu najbliższych dni Raciborzanie i goście będą mieli okazję spotkać się z zespołem pierwszoligowych podróżników, fotografów, dziennikarzy i autorów slajdowisk. Wśród gości znajdują sie m.in. Tomasz Grzywaczewski, Krzysztof Starnawski, Marcin Jamkowski, Joanna Pajkowska i Robert Makłowicz.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsze dwa dni festiwalu (24-25 października) to przede wszystkim blok szkolny. Odzew ze strony szkół był wyjątkowo duży. W czwartek przy pełnej sali dzieci i młodzieży swoimi wrażeniami z podróży dzielili się Kapitan Przebinda i Admirał Krysowski, Piotr Mojżyszek, a także Dorota Chojnowska i Selim Saffarini. W piątek dołączą Robert Gondek,Ania i Piotrek Wakjsmundzcy i Łukasz Supergan.

Tegoroczną nowością są aż dwa wieczory filmowe poświęcone światowej tematyce górskiej, które odbędą się w ramach "Lądek Film Tour". Pierwszy zorganizowano 24 października o godz o 20.00. Drugi odbędzie się 25 października (również o godz. 20.00) w Domu Kultury "Strzecha".

Główna część festiwalu to oczywiście sobota (26.10) i niedziela (27.10). Miejsce akcji: Raciborskie Centrum Kultury przy ul. Chopina 21.

- W oba te dni spotykamy się w samo południe. Dzięki znakomitej plejadzie gości okrążymy świat: spotkamy się z górami, morzem, światem podwodnym, a także... wyjątkową i pełną kolorytu Polskę, której ciągle nie znamy w stopniu takim jakim powinniśmy! - zachęcają organizatorzy festiwalu "Wiatrak" Anna i Dawid Wacławczykowie.

Gościem specjalnym Wiatraków w sobotę będzie Joanna Pajkowska. W niedzielę w kulinarną podróż raciborzan zabierze Robert Makłowicz.

Najmłodszych widzów (5-10 lat) organizatorzy zapraszają na sobotnie specjalne warsztaty "afrykańskie". Niezapomnianych wrażeń dostarczą podróże muzyczne. Atrakcja soboty będzie również koncert "Inspiracje" z zespołem Trebunie-Tutki.

Szczegóły poniżej:

Pobierz Wiatraki_2019_program_pełny.pdf (format pdf, rozmiar ~5.82 M)

źródło: UM Racibóz, oprac. ż