Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Kierowcy będą musieli zmienić nawyki

28.10.2019 07:00 | 1 komentarz | juk

Już niedługo na ul. Rybnickiej w Radlinie, a dokładnie na odcinku pod wiaduktem nastąpi zmiana organizacji ruchu. Na tym obszarze wyznaczono strefę zamieszkania i obowiązywać będą szczególne zasady.

Kierowcy będą musieli zmienić nawyki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wprowadzenie drogowych zmian ma na celu uspokojenie tamtejszego ruchu. Jak tłumaczy nam Marek Gajda rzecznik prasowy radlińskiego magistratu, kilka lat temu mieszkańcy ul. Rybnickiej zgłosili się do urzędu z prośbą o wyznaczenie strefy zamieszkania na odcinku pod wiaduktem. – Swój wniosek argumentowali szybką jazdą niektórych samochodów, co stwarzało niebezpieczeństwo dla pieszych – mówi. Ponadto na tym odcinku ulica nie posiada chodników, a jest często uczęszczana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Radlinie. Gajda dodaje, że skomplikowana sytuacja własnościowa drogi mocno wydłużyła wprowadzenie nowej organizacji, ale w końcu się udało.

Zgodnie z przepisami na omawianym odcinku ulicy obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 20 km/h, zakaz postoju poza wyznaczonymi miejscami, ale przede wszystkim większe uprawnienia zyskują piesi. Mogą oni korzystać z całej szerokości drogi i mają pierwszeństwo przed pojazdami. Z kolei dzieci do 7 lat mają możliwość korzystania z drogi bez opieki osoby starszej. Do końca listopad na obydwu wlotach na odcinek pod wiaduktem w rejonie skrzyżowania z ul. Rybnicką zostaną postawione znaki świadczące o wprowadzeniu tam strefy zamieszkania. Dodatkowo na nawierzchni jezdni na wlocie od ul. Rybnickiej oraz w rejonie budynku nr 291 zostaną wymalowane kolorowe piktogramy. Będą miały na celu przypomnienie kierowcom o ograniczeniu prędkości do 20 km/h.

(juk)