Czwartek, 22 października 2020

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Już niedługo nastąpią zmiany w organizacji ruchu

23.10.2019 07:00 | 1 komentarz | juk

Wielki krokami zbliża się czas Wszystkich Świętych. Jeden z mieszkańców Pszowa pyta o tymczasowe zmiany organizacji ruchu w okolicach cmentarza w centrum miasta.

Już niedługo nastąpią zmiany w organizacji ruchu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sąsiedztwie wielu cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych zmieniana jest organizacja ruchu. Usprawnia ona wówczas wzmożony ruch samochodowy oraz poprawia bezpieczeństwo kierujących, jak również pieszych. Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Pszowa pan Roman z propozycją zamiany organizacji ruchu na czas uroczystości Wszystkich Świętych wokół tamtejszej nekropolii w centrum miasta.

– Dobrze by było, aby w okresie Wszystkich Świętych, czyli 31 października oraz 1 i 2 listopada ul. POW została objęta ruchem jednokierunkowym – mówi nam pan Roman. Mieszkańcowi chodzi dokładnie o odcinek od cmentarza do skrzyżowania z ul. Bohaterów Westerplatte łącznie z wyjazdem na ul. Skwary. – Pozostawienie tego odcinka z ruchem dwukierunkowym powoduje w tych dniach bardzo duże utrudniania – przekazuje. – Parkujące po obu stronach ulicy samochody blokują ruch – dodaje.

Propozycję mieszkańca przekazaliśmy włodarzom miasta. Katarzyna Skaba z pszowskiego urzędu informuje nas, że zmiany dla kierujących w okresie Wszystkich Świętych nastąpią. – Zgodnie z zatwierdzonym przez starostę wodzisławskiego projektem ruch jednokierunkowy odbywać się będzie wzdłuż ul. POW od skrzyżowania z ul. Bohaterów Westerplatte do skrzyżowania z ul. ks. Skwary – zapewnia urzędniczka.

(juk)