Sobota, 31 października 2020

imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Ceny biletów PKS w górę

23.10.2019 07:00 | 2 komentarze | red

20 października nastąpiła duża korekta rozkładów jazdy w komunikacji autobusowej organizowanej przez powiat wodzisławski. Zmiany dotknęły wszystkich 10 linii PKS. Modyfikacji uległ też cennik za przejazdy. Jest drożej.

Ceny biletów PKS w górę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najpoważniejszą zmianą jest skrócenie linii 31, która dotychczas kursowała pomiędzy Lubomią a Wodzisławiem Śl. Zgodnie z nowym rozkładem jazdy autobusy na tej trasie kursują tylko do Bluszczowa.

Z Lubomi w kierunku Wodzisławia Śl. wciąż kursują linie 40 przez Gorzyce oraz 41 przez Zawadę. Linia 31 jest linią uzupełniającą dojazdy do szkół ponadpodstawowych, kursy zostały ograniczone do dni szkolnych w szczycie porannym i w godzinach popołudniowych.

Na linii 32 Wodzisław Śl. – Uchylsko część kursów popołudniowych została ograniczonych tylko do dni nauki szkolnej. Ostatni kurs na tej linii do Uchylska odjeżdża z dworca autobusowego o 17.25, a nie jak dotychczas o 18.15.

Stosunkowo mało zmian jest na linii 33 Chałupki – Odra – Wodzisław Śl., na której został zlikwidowany kurs z Chałupek o 15.55. Skrócono także poranny kurs, który obecnie zaczyna w dni nauki szkolnej z Odry o godzinie 6.05.

Linia 34 nowym kursem o 6.25 została skomunikowana w kierunku Pszowa z linią 42 (z przesiadką w Bluszczowie). Podobnie jest z kursem powrotnym o 16.10. Takie rozwiązanie umożliwia uczniom z gminy Gorzyce sprawniejsze dotarcie do Zespołu Szkół w Pszowie.

Na linii 35 popołudniowy kurs z Wodzisławia do Gorzyczek został opóźniony i odjeżdża o 15.20. Umożliwia to rozładowanie tłoku w autobusie o 15.30 w kierunku Czyżowic i Godowa na linii 36. Na tej linii ostatni autobus z Wodzisławia w kierunku Gołkowic odjeżdża o 21.45 a nie jak dotychczas o 21.20.

Spore zmiany dotknęły także linię 38 do Gołkowic przez Skrzyszów. Zlikwidowane zostały dwa kursy wczesnym rankiem oraz ostatni powrotny z Gołkowic.

Dla uczniów z Lubomi Trawników dojeżdżających do Wodzisławia skomunikowano linię 41 Racibórz – Wodzisław Śl. z przesiadką na przystanku na ulicy Mickiewicza. Na tej linii zmieniły się też godziny odjazdów niektórych kursów wieczornych w obu kierunkach.

Dosyć spore zmiany dotknęły linię 42 Wodzisław – Buków przez Pszów, Nieboczowy. Poranny kurs z Bukowa o 6.53 i powrotny z Wodzisławia Śląskiego o 15.15 kursuje przez Bluszczów umożliwiając dojazd i powrót młodzieży do Pszowa.