środa, 21 października 2020

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Fotele biurowe - jak wybrać idealny?

22.10.2019 12:26 | 0 komentarzy | (s)

Dobry fotel biurowy zapewnia komfortową pracę i pozwala zadbać o zdrowie kręgosłupa. Warto o tym pamiętać podczas kupowania foteli i wybrać dobry model. Oto wskazówki jaki fotel sprawdzi się na potrzeby biurowe i na jakie parametry warto zwracać uwagę podczas zakupów.

Fotele biurowe - jak wybrać idealny?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Polecane fotele biurowe
Kupując fotel do biura raczej nie można wziąć pod uwagę ergonomii. Warto zadbać za to o jego wygodę, ponieważ raz kupiony fotel służy na ogół przez dłuższy czas.
Podczas zakupu należy rozważyć takie kwestie jak m.in. styl pracy. Następnie istotne znaczenie ma wybór właściwej wysokości fotela. Dobry fotel jest regulowany i daje możliwość podnoszenia siedziska w taki sposób, by w czasie pracy nogi były zgięte w kolanach pod katem 90 stopni. To najlepsza postawa ze względu na wygodę i zdrowie kręgosłupa. Zbyt niskie lub zbyt wysokie fotele nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ mogą powodować przyjmowanie niewłaściwej postawy i bóle kręgosłupa, co w przyszłości może skutkować nawet groźnymi deformacjami w jego obrębie.

Więcej na https://multiglob.pl/pol_m_Dom-i-Ogrod_Fotele-biurowe-155.html

Niektóre fotele do biura zawierają też takie elementy jak wąskie podłokietniki, których pozycja jest stała. Nie jest to polecany wybór, ponieważ podłokietniki powinny wspierać pracę rąk przez cały czas, który spędzamy przed komputerem, a nie tylko wówczas, kiedy mamy przerwę. Dlatego konieczne jest, by wybierać modele foteli mających kontrolowane ustawienia podłokietników.

Oparcie i wentylacja krzeseł biurowych - na jakie kwestie warto zwracać uwagę?
Dobry fotel do biura posiada również wygodne oparcie o profilowanym kształcie. Dzięki temu możliwe jest dobre przystosowanie fotela do każdej osoby, niezależnie od jej wzrostu. Zdecydowanie niepolecanym wyborem jest głębokie siedzisko, które powoduje, że podczas pracy następuje nachylenie do przodu, co niekorzystnie wpływa na postawę. Fotel biurowy z odchylanym oparciem wpływa pozytywnie na komfort siedzenia i jest zalecany ponieważ daje możliwość zachowania aktywności nawet podczas pracy przed monitorem.

Inne modele foteli do biura
Mniej popularnymi modelami foteli do biura są fotele bujane z podnóżkiem. Zaletą jest komfortowe i wygodne siedzisko oraz wielostopniowa regulacja podnóżka, co zapewnia wygodę podczas pracy. Takie fotele charakteryzuje też ciekawy design, komponujący się z nowoczesnym wystrojem biura. Do biura czasami wstawia się również inne rodzaje foteli - hokery. Stanowią one dodatkowe wyposażenie, umieszczane w pomieszczeniach biurowych obok np. lady i w miejscach przeznaczonych do np. jedzenia wspólnych posiłków.

Materiał zewnętrzny