środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Punkt halo! Rybnik najlepszy w Polsce

21.10.2019 17:33 | 0 komentarzy | kama

18 października podczas Targów World Travel Show PTAK w Nadarzynie pod Warszawą odbyło się ogłoszenie wyników XIII konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej.

Punkt halo! Rybnik najlepszy w Polsce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizowany przez Polską Organizację Turystyczną konkurs ma na celu podnoszenie jakości usług świadczonych przez punkty informacji turystycznej. Wybierając liderów poszczególnych kategorii, POT wskazuje kierunek rozwoju pozostałym punktom, umożliwiając wymianę wiedzy i promując najlepsze praktyki.

Punkt halo! Rybnik został uznany za najlepszy w kategorii „2-gwiazdkowe punkty i centra informacji turystycznej”, zdobywając I nagrodę. Drugi wynik honorowany był wyróżnieniem. W tym roku przypadło ono Centrum Informacji Turystycznej w Poraju.

Konkurencja w tegorocznej edycji była bardzo duża i o zwycięstwie w największym stopniu decydowały dwa czynniki: inicjatywy własne oraz działalność wykraczająca poza standardową działalność informacji turystycznej. Kapitule zależało na nagrodzeniu przede wszystkich tych centrów, które angażują się w rozwój i promocję swoich miejscowości, podejmują wyzwanie prowadzenia działalności gospodarczej, stając się tym samym ważnym ogniwem oferty turystycznej.

halo! Rybnik w liczbach

Pojawienie się w 2016 roku punktu informacji miejskiej w przestrzeni Rybnika wiele osób postrzegało jako innowacyjne działanie, jednocześnie zastanawiając się nad przyszłością tego projektu. W ciągu trzech lat w halo! przeprowadzono niezliczone spotkania oraz imprezy tematyczne. Różnorodność wątków jest ogromna. Promocja turystyki, sportu, zdrowia, lifestyle, spotkania biznesowe czy eventy skierowane do młodych mam, to tylko niewielki odsetek wszystkich aktywności. Najczęściej mury halo! goszczą artystów. Fotografia, malarstwo, grafika, literatura, film i muzyka wpisały się w codzienność punktu przy ul. Jana Sobieskiego 20. Wszystkie te działania powodują, że miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne dla przyjezdnych, korzystających z różnorodnej oferty miejskich i prywatnych placówek.

Rok 2019 jest dla halo! Rybnik bardzo pracowity. 177 różnorodnych wydarzeń, 21 167 turystów z Polski i zagranicy, setki godzin spędzonych na rozmowach, ale przede wszystkim miliony uśmiechów oraz słowa uznania gości, zachęcają pracowników halo! Rybnik do rozwijania tego niezwykłego projektu.

Punkt Informacji Miejskiej halo! Rybnik działa przy ul. Jana III Sobieskiego 20, pod egidą Industrialnego Centrum Kultury w Rybniku-Niewiadomiu. Placówka jest otwarta 7 dni w tygodniu i posiada w ofercie m.in. miejskie pamiątki, rybnicką prasę, minibiblioteczkę, możliwość organizacji spotkań tematycznych, kącik malucha i przewijak dla niemowlaków oraz malowniczy dziedziniec.

/Materiały prasowe/