Czwartek, 26 listopada 2020

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Wspólnymi siłami posprzątali gminę

21.10.2019 10:32 | 0 komentarzy | mad

Po raz drugi w nowej kadencji rudnickiego samorządu przeprowadzono akcję sprzątania Gminy. Zdaniem wójta przedsięwzięcie to nie tylko wpływa na upiększenie terenu, ale ma także wymiar edukacyjny.

Wspólnymi siłami posprzątali gminę
Oto obraz, jaki napotkali mieszkańcy podczas jesiennej akcji sprzątania gminy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Mieszkańcy ponownie nie zawiedli i w większości sołectw akcja ta została przeprowadzona - mówi nam wójt gminy Piotr Rybka. Pierwsze sprzątanie Rudnika zrealizowano w kwietniu br., a akcję zorganizowano w ramach „Dnia Ziemi”, czyli ekologicznego święta przypominającego o ochronie środowiska naturalnego. Wtedy mieszkańcy wyposażeni w rękawice i worki porządkowali zaśmiecone tereny wzdłuż dróg, zieleńce oraz dzikie wysypiska w swoich sołectwach i zebrali około 60 mkw. odpadów. Kolejne sprzątanie przeprowadzono w październiku i szacuje się, że tym razem zebrano około 15 mkw. śmieci. Mieszkańcy, którzy włączyli się w jesienną akcję, w zamian za współpracę otrzymali karnety do aquaparku H2Ostróg w Raciborzu.

Urzędnicy podobne działanie zamierzają przeprowadzać dwa razy do roku: na wiosnę i jesień. - Widzimy, że jest taka potrzeba oraz wola mieszkańców. Wspólnymi siłami udaje się nam tego typu akcje przeprowadzać - zauważa Piotr Rybka. Wójt podkreśla, że działanie to nie tylko pozwala uporządkować teren, ale ma także wymiar edukacyjny.

Ludzie:

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.