Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Rosną sterty zużytej foli i sznurka. Nędza na pomoc rolnikom

21.10.2019 10:20 | 0 komentarzy | mad

Polscy rolnicy borykają się z narastającym problemem związanym z odbiorem folii i sznurka wykorzystywanego w rolnictwie, bo odpadu nie chcą zabierać firmy przetwarzające odpady. W Nędzy postanowiono sprawdzić, ile tego typu odpadów zalega w gminie.

Rosną sterty zużytej foli i sznurka. Nędza na pomoc rolnikom
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Urząd Gminy w Nędzy informuje, że w związku z pojawiającymi się trudnościami związanymi z odbiorem odpadów z działalności rolniczej - sznurka i foli rolniczej, rolnicy mogą wypełnić deklarację o ilości odpadów – napisała w komunikacie wójt Anna Iskała. Deklaracje te pozwolą określić ilość opadów, które powinny zostać usunięte oraz będą podstawą do określenia możliwości ubiegania się o dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Deklarację można pobrać w urzędzie gminy oraz u sołtysów poszczególnych miejscowości; następnie należy ją złożyć do urzędu gminy, a najpóźniej można tego dokonać do 28 października.

Przypomnijmy, że o problemie rolników niedawno sygnalizowała rada Śląskiej Izby Rolniczej powiatu raciborskiego, pisaliśmy o tym TUTAJ.

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.