Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Kultura

Pijany kierowca potrącił policjantkę z Rybnika. Mundurowi otworzyli ogień

18.10.2019 15:21 | 0 komentarzy | żet

Pościg na ulicach Czerwionki-Leszczyn i Żor. Pijany kierowca potrącił policjantkę. Po wszystkim okazało się, że kierował volkswagenem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Pijany kierowca potrącił policjantkę z Rybnika. Mundurowi otworzyli ogień
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci zatrzymali kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli i potrącił interweniującą policjantkę. Zatrzymany to 28-letni mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn, oprócz 1 promila w organizmie, posiadał również czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Interweniującym policjantom udzielono pomocy medycznej i psychologicznej.

17 października około godz. 23.20 w Czerwionce-Leszczynach doszło do niebezpiecznego pościgu. Patrol rybnickiej drogówki w nieoznakowanym radiowozie zauważył volkswagena golfa, którego kierujący popełnił wykroczenie. Pojazd nie zatrzymał się do kontroli i ruszył do ucieczki. Kierowca poruszał się z dużą prędkością i popełniał szereg wykroczeń.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w pewnym momencie zatrzymał się po uderzeniu w znak drogowy. Wtedy też doszło do potrącenia policjantki, która wysiadła z radiowozu i próbowała zatrzymać kierowcę. Mundurowi oddali strzały w kierunku pojazdu. Pomimo tego kierowca ruszył do dalszej ucieczki. Pościg przeniósł się na teren Żor, gdzie do działań włączyli się miejscowi policjanci. Finalnie przy współpracy mundurowych z Rybnika i Żor zatrzymano 28-letniego kierowcę golfa oraz 36-letniego pasażera. Obaj byli pijani. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. O dalszym losie kierowcy zadecyduje sąd.

28-letni mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn oprócz 1 promila w organizmie, posiadał również czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Był to kolejny raz, kiedy nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Szczegółowy przebieg i okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez rybnickich śledczych. Na szczęście mundurowi, którzy interweniowali odnieśli niegroźne dla życia obrażenia.

źródło: KMP Rybnik, oprac. żet