Czwartek, 26 listopada 2020

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Epidemia na Śląsku:

OPS przejął dawne pomieszczenia policyjne

19.10.2019 07:00 | 7 komentarzy | juk

Coraz więcej zadań pracowników pomocy społecznej, to coraz więcej dokumentów i biurokracji. Z tego powodu Ośrodek Pomocy Społecznej w Radlinie powiększył właśnie swoje zaplecze biurowe o nowe lokale.

OPS przejął dawne pomieszczenia policyjne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Było przecięcie czerwonej wstęgi, życzenia i gratulacje. Ośrodek Pomocy Społecznej w Radlinie oficjalnie wzbogacił się o nowe pomieszczenia zlokalizowane przy ul. Solskiego 15. Przypomnijmy, że jeszcze kilka lat temu korzystali z nich policjanci, ale po ich przeprowadzce na ul. Mariacką włodarze podjęli decyzję, że wolną przestrzeń zagospodaruje właśnie OPS, który swoją siedzibę ma w tym samym budynku.

Dzięki adaptacji policyjnych pomieszczeń OPS wzbogacił się m.in. o sześć pomieszczeń biurowych i dodatkowe biura obsługi interesantów. Prace remontowe obejmowały m.in. przebudowę lokali, rozbudowę sygnalizacji włamania i napadu, przebudowę instalacji wodno–kanalizacyjnej, wentylacyjnej, c.o. i elektrycznej. Koszt remontu, który wykonywała firma z Wodzisławia Śl., wyniósł nieco ponad 325 tys. zł.

Jak tłumaczą włodarze Radlina, powodem adaptacji nowych pomieszczeń dla OPS–u był przede wszystkim wciąż powiększający się zakres zadań. Dotychczasowe warunki lokalowe również stały się niewystarczające. – Cieszę się, że prace remontowe już się zakończyły i możemy korzystać z nowych pomieszczeń – mówi Krystyna Kryszewska, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Radlinie. – Będą one służyć zarówno nam, jak i osobom korzystającym z naszych usług – dodaje.

(juk)