Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Piesi i kierowcy czekają na remont

18.10.2019 13:00 | 1 komentarz | mak

Chodnik przy ul. Traugutta w Pszowie, niedaleko granicy z Rydułtowami. W czasie silnych opadów deszczu zamienia się w rozlewisko. Jest szansa na to, że wkrótce zostanie przebudowany. A wraz z nim sama droga.

Piesi i kierowcy czekają na remont
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rozjeżdżone pobocze, dziury i koleiny – ulica Traugutta w Pszowie, w pobliżu granicy z Rydułtowami, nie wygląda najlepiej. W jeszcze gorszym stanie jest chodnik. Nie dość, że nierówny, to jeszcze po opadach deszczu trudno tamtędy przejść, bo tworzą się gigantyczne kałuże. Pojawiła się szansa na to, że wspomniany odcinek ul. Traugutta doczeka się gruntownej przebudowy.

– Złożyliśmy dwa wnioski do Funduszu Dróg Samorządowych o dofinansowanie – mówi starosta Leszek Bizoń.

Jeden z wniosków dotyczy wspomnianej przebudowy ul. Traugutta w Pszowie – od skrzyżowania z ul. Kraszewskiego w kierunku Rydułtów. W ramach zdania ma powstać chodnik z prawdziwego zdarzenia, w planach jest także budowa ścieżki rowerowej. Drugi wniosek dotyczy przebudowy odcinka ul. Bohaterów Warszawy w Rydułtowach – zaczynając mniej więcej na wysokości szpitala, a w kierunku Radlina.

– Myślę że w ciągu miesiąca otrzymamy informację, czy uda się pozyskać środki na te inwestycje – mówi starosta. Dodaje, że zgodnie z kosztorysem inwestorskim w sumie te dwa zadania opiewają na kwotę ok. 10 mln zł. – Liczymy na 50 proc. dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych – dopowiada starosta. Jeśli powiat otrzyma środki, to pozostałe 50 proc. pokryje z własnego budżetu oraz z budżetów Pszowa i Rydułtów. – Wkład własny finansujemy w relacji 50:50 – zaznacza Leszek Bizoń.

Przypomnijmy, że niedawno powiat otrzymał już środki z Funduszu Dróg Samorządowych, które zostaną przeznaczone na modernizację ul. Mszańskiej w Wodzisławiu Śl., Turskiej w Mszanie oraz kontynuację przebudowy ul. Raciborskiej w gminie Gorzyce. Starosta Leszek Bizoń odebrał z rąk wojewody Jarosława Wieczorka symboliczne czeki na łączną kwotę prawie 7 mln zł.

(mak)

Ludzie:

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski