środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Zaproszenie od marszałka było, wolnego terminu brak

16.10.2019 19:00 | 7 komentarzy | mak

Prezydent Mieczysław Kieca dostał specjalne zaproszenie od marszałka województwa Jakuba Chełstowskiego, żeby porozmawiać o dokończeniu remontu ul. Młodzieżowej w Zawadzie. Prezydent zgłosił się, żeby ustalić konkretny termin spotkania. Ale do tej pory nie dostał odpowiedzi.

Zaproszenie od marszałka było, wolnego terminu brak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

25 września w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie odbyło się spotkanie dotyczące przebudowy ulicy Młodzieżowej, czyli DW 936. W czasie spotkania przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach zadeklarowali, że są gotowi, by dokończyć przebudowę Młodzieżowej. Ale żeby to nastąpiło, najpierw w budżecie województwa na 2020 r. musi znaleźć się 14 mln zł na ten cel. Dopiero wtedy można ogłosić przetarg i wybrać firmę, która wykona zadanie. ZDW przedstawił już zarządowi województwa propozycję zadań drogowych do budżetu na przyszły rok. I na tej liście znalazła się Młodzieżowa. Jednak ostateczna decyzja o zabezpieczeniu środków należy do władz województwa.

W trakcie spotkania w Zawadzie radna sejmiku wojewódzkiego Ewa Gawęda dopowiedziała, że wcześniej władze województwa chcą mieć jasną i klarowną informację od władz Wodzisławia odnośnie planów budowy kanalizacji w rejonie Młodzieżowej. Zaapelowała do prezydenta Mieczysława Kiecy, żeby spotkał się w tej sprawie w cztery oczy z marszałkiem województwa Jakubem Chełstowskim. Bo szkoda czasu na wymienianie się pismami, lepiej porozmawiać i ustalić szczegóły. Prezydenta Kiecy nie było na spotkaniu w Zawadzie, bo przebywał na urlopie. Dlatego specjalne zaproszenie od marszałka dla prezydenta odebrał dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Wodzisławiu Janusz Lipiński.

Zapytaliśmy prezydenta Mieczysława Kiecę, czy zamierza się spotkać z marszałkiem w sprawie ul. Młodzieżowej. Włodarz jest zainteresowany. Ale pojawił się problem. Od 1 października prezydent czeka na wolny termin u marszałka, ale na razie nie dostał żadnej konkretnej odpowiedzi. – Od razu zareagowaliśmy w tej sprawie. Najpierw telefonicznie, jednak w sekretariacie pana marszałka nic nie wiedziano o zaproszeniu na spotkanie. Zostaliśmy poproszeni o przesłanie tego zaproszenia e–mailem, co zrobiliśmy – mówi prezydent. Wstępna informacja jest taka, że spotkanie może odbyć się dopiero po 21 października. Ale na razie żadnego konkretnego terminu prezydentowi nie wyznaczono. – Czekamy na wyznaczenie terminu, ale na razie nie mamy informacji zwrotnej – dodaje prezydent.

(mak)

Ludzie:

Ewa Gawęda

Ewa Gawęda

Senator RP

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.