środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Patrol

Kolejni nietrzeźwi kierowcy stracili prawa jazdy

15.10.2019 10:45 | 0 komentarzy | acz

W Polsce obowiązują bardzo rygorystyczne przepisy w tym obszarze, kary są dotkliwe, jednak nie ma dnia, by w ręce policji nie wpadł ktoś po użyciu alkoholu (0,2-0,5 promila) lub nietrzeźwy, z zawartością ponad pół promila w organizmie. Tylko wczoraj w naszym rejonie zatrzymano czworo pijanych kierujących. Można już powiedzieć, że wszyscy stracili uprawnienia, czekają ich poważne konsekwencje finansowe oraz wyroki.

Kolejni nietrzeźwi kierowcy stracili prawa jazdy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
  • Godzina 4.10, ul. Tarnogórska w Gliwicach: podczas kontroli drogowej patrol zatrzymuje 35-letniego gliwiczanina jadącego motocyklem marki Honda. Mężczyzna prowadzi, mimo że w jego krwi znajduje się 0,8 promila alkoholu.
  • Godzina 9.40, knurowski odcinek autostrady A1: policjanci zatrzymują 23-latkę kierującą samochodem marki Hyundai. Kobieta prowadzi w stanie nietrzeźwości – ponad 0,6 promila.
  • Godzina 10.00, Kuźnia Nieborowska, ul. Krywałdzka: policjanci z drogówki zatrzymują do kontroli bmw. Kierujący nim 38-latek z Gliwic okazuje się nietrzeźwy – wynik badania to ponad 0,5 promila.
  • Godzina 21.31, ul. Jasna w Gliwicach: dochodzi do "samo ujawnienia" się sprawcy przestępstwa – mercedes na świętokrzyskich numerach rejestracyjnych rozbija się na drzewie. Na szczęście nikt nie doznaje poważnych obrażeń. Kierujący, 35-letni gliwiczanin, jest kompletnie pijany, w jego organizmie krąży 2,2 promila alkoholu.

(acz)