Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Urzędnicy z Radlina będą jutro rozdawać cebulki roślin miododajnych

14.10.2019 15:39 | 0 komentarzy | juk

Dobra wiadomość dla mieszkańców Radlina, którzy chcą posadzić kwiaty w swoich przydomowych ogródkach albo na balkonach. Tamtejszy magistrat przekaże jutro (15.10) bezpłatnie cebulki i nasiona różnych gatunków roślin.

Urzędnicy z Radlina będą jutro rozdawać cebulki roślin miododajnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radliński magistrat po raz kolejny zaprasza mieszkańców po odbiór bezpłatnych nasion i cebulek kwiatów. - Już jutro (15.10 - przyp. red.) zaczynamy kolejną edycję naszego "bankomatu roślin miododajnych" - przekazują urzędnicy. Tym razem rośliny będą do odbioru obok Przedszkola Publicznego nr 3 w Radlinie. - Na mieszkańców czekamy od godz. 13.00 - mówią urzędnicy. Warto dodać, że cała akcja potrwa do wyczerpania zapasów, dlatego kto pierwszy ten lepszy.

Przedsięwzięcie jest kontynuacją akcji Zielno Biksa, w ramach której od kilku lat radlinianom są przekazywane bezpłatnie cebulki i nasiona różnych gatunków roślin. Dzięki temu urzędnicy chcą zmobilizować mieszkańców do upiększania swojej okolicy. Może też stanowić inspirację do przyozdobienia balkonu, ogródka, okiennych parapetów czy tarasów. To również kolejne miejskie działanie na rzecz ochrony pszczół i owadów zapylających.