Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Lenartowicz i Woś komentują wyniki wyborów

14.10.2019 13:33 | 9 komentarzy | żet

Gabriela Lenartowicz (KO) i Michał Woś (PiS) będą reprezentować Raciborszczyznę w przyszłym sejmie. Oto jak komentują wyniki wyborów.

Lenartowicz i Woś komentują wyniki wyborów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gabriela Lenartowicz (PO):

Będę wyrażała opinie po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów. Wynik całej Koalicji Obywatelskiej jest poniżej oczekiwań, ale taka jest demokracja i należy się nad tym z szacunkiem pochylić. Biorąc pod uwagę, że nie robiłam kampanii wyborczej pt. "baneroza", która w tych wyborach była dominującym sposobem na pozyskiwanie wyborców, to mój wynik był bardzo dobry. Prowadziłam wyłącznie merytoryczną kampanię i do części wyborców ona trafiła. Przynajmniej moi wyborcy oczekują merytorycznej kampanii i bardzo im za to dziękuję.

W minionych czterech latach zajmowałam się wieloma tematami, m.in. gospodarką odpadami, ale przede wszystkm kwestiami związanymi z ochroną powietrza. Mam na swoim koncie dość dużo prac legislacyjnych. Być może one nie są spektakularne i widoczne, ale są merytoryczne. W imieniu klubu prowadzę również temat specustawy górniczej i w zasadzie wszystkie organizacje pozarządowe zwracają się do mnie w tej sprawie, bo z ramienia sejmu nikt inny nie interesuje się ich zdaniem.

Zobacz również:

Michał Woś (PiS):

Serdecznie dziękuję. Tak duże zaufanie mieszkańców Raciborza i wszystkich gmin powiatu motywuje do dalszej, ciężkiej pracy. Dziękuję każdemu za udział w wyborach, szczególnie za poparcie Zjednoczonej Prawicy i naszych reform. Zachowujemy pokorę. Dalej będę w 100% służył ludziom. Będę rzecznikiem interesu mieszkańców Raciborza i powiatu w stolicy.

Szczególnie mnie cieszy odwrócenie już w kolejnych wyborach niedobrych dla całego powiatu proporcji. Platforma Obywatelska straciła swój bastion - mój indywidualny wynik jest wyższy niż poparcie dla całej PO w powiecie. Tym bardziej trzeba zachować pokorę i dalej dawać z siebie wszystko dla naszych mieszkańców.

Więcej powyborczych komentarzy oraz szczegółowe omówienie wyników wyborów w powiecie raciborskim oraz regionie w jutrzejszych "Nowinach Raciborskich" (w sprzedaży od 15 października).

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości