Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Patrol

Oszuści dzwonią do mieszkańców powiatu wodzisławskiego

11.10.2019 11:28 | 0 komentarzy | acz

Oszuści podający się za krewnych i usiłujący pod byle pretekstem wyłudzić pieniądze od starszych osób znów dali o sobie znać.

Oszuści dzwonią do mieszkańców powiatu wodzisławskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tylko wczoraj sprawcy próbowali naciągnąć na pożyczkę pieniędzy aż kilkanaście mieszkańców naszego powiatu. Oszuści dzwonili na numery stacjonarne mieszkańców Połomi, Czyżowic, Syryni czy Gorzyc i w rozmowie telefonicznej podawali się za krewnych, którzy mieli wypadek samochodowy i potrzebują pilnie pieniędzy. Tym razem nikt nie dał się nabrać i nie stracił pieniędzy, a kwoty, których żądali oszuści, były niemałe. Od 74-letniej mieszkanki Czyżowic sprawca usiłować wyłudzić 200 tysięcy złotych podając się za członka rodziny, który spowodował wypadek samochodowy, w którym śmierć poniosła jedna osoba.

Każdy, kto zetknie się z podobnym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numer: 997 lub 112. Pamiętajmy, że szybkie powiadomienie policji przyczyni się do zatrzymania oszustów i przerwania ich przestępczej działalności.

Policjanci ostrzegają po raz kolejny – nie dajcie się "złowić" oszustom. Bądźcie czujni i porozmawiajcie ze swoimi krewnymi. Ostrzeżcie szczególnie osoby starsze i samotnie zamieszkujące, to one najczęściej padają ofiarą oszustów.

(acz)