środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Epidemia na Śląsku:

Połącz funkcjonalność z wygodą. Jak wybrać idealny wózek dziecięcy?

11.10.2019 11:19 | 0 komentarzy | MK

Przyszli rodzice zadają sobie mnóstwo pytań na temat opieki nad maluchem. Co będzie dla niego najlepsze? Jak dobrze wpłynąć na jego rozwój i sprawić, by był szczęśliwy? Jedną z kwestii nurtujących mamę i tatę jest wybór odpowiedniego wózka. W końcu to w nim maluch spędza dużą ilość czasu – przynajmniej w ciągu pierwszego roku życia. Idealny pojazd to taki, który łączy wygodę dziecka i rodzica. Lecz czy on istnieje? W poniższym tekście postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Połącz funkcjonalność z wygodą. Jak wybrać idealny wózek dziecięcy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spacer to codzienna podróż. Spraw, by była dla Was komfortowa

Zadowolone i szczęśliwe dziecko to spokojny rodzic. Aby uniknąć protestów małego pasażera, zdecyduj się na jak najwygodniejszy wózek. Jeszcze w sklepie sprawdź, czy ma szeroką gondolę bądź siedzisko. Przydadzą się one zwłaszcza w przypadku dzieci urodzonych zimą, kiedy ubierzesz pociechę w grubą kurtkę lub kombinezon, a na dodatek otulisz ciepłym kocem albo śpiworkiem. Producenci starają się ułatwić rodzicom zakupy, podając dokładne wymiary wózków, dlatego śmiało możesz zrobić zakupy w sklepie internetowym, chociażby 3 Kiwi. Wystarczy wybrać model, jaki ma najlepsze według Ciebie parametry. Gdy już zadbasz o wygodę swojej pociechy, skup się również na własnej. Takie mechanizmy, jak łatwe rozkładanie spacerówki do pozycji leżącej czy podnoszone od zewnątrz oparcie w gondoli pozwolą szybko dostosować wózek do potrzeb dziecka. Dobrym wyjściem będzie też sporej wielkości kosz na zakupy, regulowana rączka czy koła odporne na przebicie. Możesz zdecydować, co jest ci potrzebne, a wśród rozbudowanej oferty modeli z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Dobierz wózek do swoich potrzeb. Jakie wersje znajdziesz na rynku?

Producenci wózków dziecięcych prześcigają się w odgadywaniu potrzeb rodziców. Dlatego do sprzedaży wciąż wprowadzane są nowe rozwiązania i zestawy, jakie w zamyśle mają ułatwić życie mamie, tacie oraz maluchowi. Do najpopularniejszych pojazdów należą:

Wózki wielofunkcyjne, czyli zestaw złożony ze stelaża, gondoli i siedziska spacerowego. Taki pojazd, jak na przykład Cybex Balios, to dobra opcja dla rodziców, którzy chcą kupić pojazd na cały okres wożenia dziecka w wózku, czyli nawet do 3. roku życia. Często dołączany jest do nich fotelik samochodowy 0-13 kg (zawsze warto sprawdzić, czy przeszedł on pozytywnie testy zderzeniowe).

Pojazdy „rok po roku”: idealne dla rodziców dzieci z małą różnicą wieku. Na jeden stelaż można wpiąć siedzisko spacerowe dla starszaka i gondolę dla młodszej pociechy.

Wózki sportowe, do biegania: posiadają specjalnie wyprofilowane koła, dzięki którym mama lub tata mogą aktywnie spędzać czas, a dziecko w tym czasie – bezpiecznie korzystać z uroków spaceru.

Modele dla bliźniaków: są podobne do wspomnianych już wózków „rok po roku”, ale różnica polega na tym, że korzystają z nich dzieci w tym samym wieku. Dobrym przykładem jest podwójna spacerówka, osadzona na jednym, dwa razy szerszym stelażu.

Materiał zewnętrzny