Wtorek, 24 listopada 2020

imieniny: Emmy, Flory, Jana

RSS

Epidemia na Śląsku:

Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z pomocy asystenta

10.10.2019 14:59 | 0 komentarzy | AgaKa

Osoby niepełnosprawne, które chciałaby skorzystać z pomocy osobistego asystenta, mogą zgłaszać się do Ośrodka Pomocy Społecznej.

Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z pomocy asystenta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 października w pokoju nr 59/49 lub pod nr tel.: 32 43 49 659, 32 43 49 649.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło nabór wniosków w ramach programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2019-2020.

Program zapewnia usługę asystenta, mającą na celu pomoc pełnoletnim osobom niepełnosprawnym ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności w wykonywaniu codziennych czynności oraz w funkcjonowaniu w życiu społecznym.

Limit godzin usług asystenta przypadających na jednego uczestnika programu wynosi nie więcej niż 30 godzin miesięcznie. Wskazane jest, aby uczestnik programu posiadał osobę, która będzie świadczyć usługi asystenta. Zaznaczyć należy, że nie może to być opieka świadczona przez członków rodziny, opiekunów prawnych lub osoby faktycznie zamieszkujące razem z uczestnikiem programu. Osoba niepełnosprawna za usługi asystenta nie będzie ponosić odpłatności.

W związku z koniecznością złożenia wniosku o przyznanie środków finansowych na realizację programu dla Miasta Jastrzębie-Zdrój, OPS prosi o dokonywanie zgłoszeń.