Czwartek, 26 listopada 2020

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Dzień otwarty w Strefie [ZDJĘCIA]

10.10.2019 13:37 | 0 komentarzy | ż

Wiele atrakcji w "pigułce" zaproponowała Strefa dla swoich gości oraz stałych bywalców. Kolejki się ustawiały do zaplatania kolorowych warkoczyków, fantazyjnego malowania twarzy i robienia stworków antystresorków. Było wspólne gotowanie wielkiego gara jesiennej zupy dyniowej, fenomenalny występ wokalistki Natalii Tul, pokazy Jednostki Strzeleckiej i tor przeszkód z raciborską policją.

Dzień otwarty w Strefie [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już jest tradycją, że Strefa raz w roku zaprasza na dzień otwarty. - Choć tak naprawdę, dzień otwarty jest u nas codziennie - uśmiechają się w Stowarzyszeniu "Pomocna Dłoń", które prowadzi Klub.

I tak faktycznie jest. Tutaj przyjść może każdy. Możemy tak jak w domu - zrobić sobie herbaty i pogadać jak minął dzień, uprażyć popcorn i obejrzeć tv, zagrać w billard, piłkarzyki, ping-ponga. Można też się zapisać na zajęcia tematyczne: plastyczne, dziennikarskie, modelarskie, kulinarne, techniczne, taneczne. Mateusz co środa uczy tu breakingu. Jego grupa swoje możliwości zaprezentowała właśnie na dniu otwartym.

Wychodzimy też na basen, do kina, na rowery i wspinaczkę, zapraszamy na mniejsze i większe wycieczki. Strefa to miejsce do zabawy, rozwoju i nauki. Każdy bezpłatnie może zapisać tu swoje dziecko (od starszych klas podstawówki wzwyż). - W zamian potrzebujemy tylko uśmiechu i zaangażowania - mówią w Stowarzyszeniu.

Na miejscu od poniedziałku do piątku od 16.00 do 19.00 pracują instruktorzy, wychowawcy, pedagodzy i psycholog. Ogromnym wsparciem są też wolontariusze - dorośli już wychowankowie, uczniowie raciborskich szkół oraz studenci tutejszej PWSZ.

źródło: Stowarzyszenie Pomocna Dłoń, oprac. ż