Wtorek, 15 czerwca 2021

imieniny: Jolanty, Wita, Wioli

RSS

TEK apeluje do kandydatów na posłów i senatorów o poparcie odbudowy linii kolejowej do Jastrzębia-Zdroju

09.10.2019 12:53 | 66 komentarzy | web

Na prośbę Towarzystwa Entuzjastów Kolei udostępniamy apel, który kierują oni do wszystkich kandydatów na posłów i senatorów w naszym regionie. Mowa w nim o poparciu odbudowy linii kolejowej z Wodzisławia do Jastrzębia.

TEK apeluje do kandydatów na posłów i senatorów o poparcie odbudowy linii kolejowej do Jastrzębia-Zdroju
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szanowni Państwo,

Niniejszym zwracamy się do każdego z Państwa z prośbą o publiczne poparcie odbudowy linii kolejowej Wodzisław Śląski - Jastrzębie Zdrój (Centrum) oraz deklarację dalszych działań dla uruchomienia tej inwestycji również po wyborach w razie uzyskania mandatu.

Odtworzenie połączenia kolejowego Wodzisław Śląski - Jastrzębie Zdrój, o które od szeregu lat zabiega Towarzystwo Entuzjastów Kolei, w ubiegłym roku znalazło swoje miejsce w tzw. programie Kolej+, jednakże dalsze działania w tym zakresie należy uznać za dalece niewystarczające. Co więcej, część tutejszych samorządowców i polityków podejmuje różne działania utrudniające(!) odbudowę tej linii, w zamian forsując pomysł kolei z Jastrzębia wyłącznie w kierunku przeciwnym, przez obszar czynnych szkód górniczych.

Nie ma wątpliwości, że odbudowa linii Wodzisław Śląski - Jastrzębie Zdrój to inwestycja mająca kluczowe znaczenie dla przywrócenia spójności sieci kolejowej w Państwa okręgu wyborczym, która umożliwi oparcie transportu zbiorowego w subregionie na szybkiej kolei miejskiej i stworzenie mu warunków do zrównoważonego rozwoju. Państwa poparcie dla tej inwestycji będzie mocnym sygnałem skierowanym do wyborców o zamiarze rzeczywistego, a nie tylko pozorowanego, działania w interesie mieszkańców okręgu.

Przykładowy tekst deklaracji:

Popieram odbudowę linii kolejowej Wodzisław Śląski - Jastrzębie Zdrój. Jako poseł/senator dołożę wszelkich starań, aby inwestycja ta doszła do skutku. Prosimy o opublikowanie deklaracji na Państwa stronach, mediach społecznościowych lub przesłanie ich do nas na adres tek@wb.pl - chętnie udostępnimy je na naszych stronach oraz przekażemy lokalnym mediom.

Z poważaniem,
Zarząd TEK