Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Przez słupek do szpitala. Urząd problemu nie widzi

12.10.2019 12:00 | 1 komentarz | ma.w

Redakcja otrzymała od Czytelnika informację na temat użytkowania miejskiej ścieżki rowerowej w dzielnicy Płonia. Opisał powtarzający się problem rowerzystów.

Przez słupek do szpitala. Urząd problemu nie widzi
Zdjęcie poglądowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Na środku ścieżki znajdują się słupki, które zamiast poprawiać bezpieczeństwo rowerzystów, korzystających ze ścieżek usytuowanych na wałach kanału Ulga, są powodem wielu zdarzeń gdzie skutki niejednokrotnie są opłakane – przekazał nam Czytelnik zamieszkały w bliskim sąsiedztwie. – Niedawno trafił do naszego domu rowerzysta. Po uderzeniu w słupek szukał pomocy. Wymagał hospitalizacji i trafił na Gamowską. To nie on pierwszy i nie ostatni – nadmienił raciborzanin z Płoni.

Co na to urząd miasta, który słupki ustawił? Wydział dróg miejskich informuje, że: zgłoszenie dotyczące zagrożenia życia będące następstwem istniejącej formy zabezpieczenia ścieżki rowerowej przed możliwością wjazdu pojazdów mechanicznych, zostało odnotowane po raz pierwszy. – Wielokrotnie zgłaszano brak słupków, celem ich ponownego montażu – przekazuje nam rzeczniczka magistratu Lucyna Siwek. Przy Batorego podkreślają, że słupki blokujące mają funkcję ochronną przed wjazdem na ścieżkę pojazdów mechanicznych. – Ostrzegają kierowców pojazdów o konieczności zachowania szczególnej ostrożności – dodaje L. Siwek.

W ocenie raciborskiego urzędu „nie ma przesłanek podważających fakt celowości stosowania na ścieżkach rowerowych słupków blokujących”.

(m)