Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Wójt Anna Iskała załamana stanem drogi

11.10.2019 07:00 | 2 komentarze | mad

Ulica Lecznicza w Nędzy nie należała do zadbanych dróg w gminie, jej stan jednak jeszcze bardziej się pogorszył w chwili, kiedy PKP Polskie Linie Kolejowe realizowały przebudowę pobliskiego przystanku kolejowego Nędza - Wieś.

Wójt Anna Iskała załamana stanem drogi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Drogą tą w związku z modernizacją peronów kursował m.in. ciężki sprzęt. Kiedy PKP inwestycję zakończyły, Nędza została z pięknym przystankiem kolejowym, ale i zniszczoną drogą. Rządzący gminą porozumieli się więc z koleją, aby naprawiono to, co zostało zniszczone. Jednak jak przyznaje wójt Anna Iskała (na zdj.), dokonane poprawki nie są zadowalające.

– Było to robione, jak byłam na urlopie. Kiedy to zobaczyłam, to myślałam, że się załamię – mówiła wójt Anna Iskała na ostatniej sesji rady gminy, kiedy przewodniczący rady Gerard Przybyła pytał o tę drogę.

Wójt Iskała zauważyła, że zorganizowano spotkanie z koleją w tej sprawie, na którym pojawił się również wykonawca zadania. – Mają wykonać pewne sprawy związane z poboczem, rzeczy z dokładnym osadzeniem krawężników i zobaczymy, jak sytuacja ta będzie wyglądała – kontynuowała szefowa gminy, zastrzegając, że wstrzymała na razie wszystkie inne prace na ulicy Leczniczej, które będzie podejmowała już gmina.

(mad)

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Gerard Przybyła

Gerard Przybyła

Przewodniczący rady gminy Nędza.