Niedziela, 24 stycznia 2021

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Co dalej z remontem pałacu Dietrichsteinów?

15.10.2019 19:00 | 19 komentarzy | mak

Jeszcze niedawno prace remontowe w pałacu Dietrichsteinów były prowadzone pełną parą. Ale od momentu katastrofy budowlanej, kiedy zawaliły się ciężkie rusztowania, zakres robót został bardzo okrojony. Miejsca, w których rozebrano dach, przykryto niebieską płachtą. - Co dalej? Czy remont zostanie dokończony? - pyta wiele osób.

Co dalej z remontem pałacu Dietrichsteinów?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nad remontowanym pałacem Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śl. zawisły czarne chmury. 19 sierpnia zawaliły się ciężkie rusztowania ustawione przy budynku. Dwie osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Wodzisławiu Śl. powołał specjalną komisję, która ma ustalić przyczyny katastrofy. Swoje czynności zaczęła prowadzić również prokuratura.

Od momentu katastrofy minął grubo ponad miesiąc. Prace na zewnątrz budynku nie są prowadzone. To rodzi wiele pytań. „Co dalej z remontem pałacu?” - to pytanie najczęściej się powtarza. Tym bardziej, że zima za pasem. Niskie temperatury nigdy nie sprzyjają w tego rodzaju sytuacjach. Okazuje się jednak, że prowadzone są pewne prace wnętrzu obiektu, bo Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nie wstrzymał budowy. - Realizacja inwestycji nie została wstrzymana - podkreśla Mateusz Jamioła z Wydziału Dialogu i Rozwoju w Urzędzie Miasta w Wodzisławiu Śl. - Obecnie trwają przede wszystkim prace wewnątrz obiektu, związane z budową klatki schodowej pomiędzy kondygnacjami - dodaje.

Więcej na ten temat Nowinach Wodzisławskich z 8 października (również w e-wydaniu)