środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Radny: 30 minut parkowania za darmo

14.10.2019 07:00 | 5 komentarzy | mak

Tuż obok urzędu miasta i starostwa powiatowego przy ul. Bogumińskiej w Wodzisławiu jest parking. Ktokolwiek, jeśli chce tam postawić auto, musi najpierw zapłacić. Radny Mariusz Blazy zasugerował, by dla tych, którzy załatwiają formalności w urzędzie czy starostwie, 30 minut parkowania było za darmo.

Radny: 30 minut parkowania za darmo
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przy ul. Bogumińskiej w Wodzisławiu Śląskim - na odcinku od skrzyżowania z ul. Lucjana Mendego do skrzyżowania z drogą wojewódzką 933 - jest duży parking. Tyle, że płatny. Chętnie korzystają z niego klienci wodzisławskiego urzędu miasta i starostwa powiatowego. Radny miejski Mariusz Blazy zaapelował o udogodnienie dla osób załatwiających sprawy w tych instytucjach - żeby 30 minut parkowania było za darmo. - Taki okres czasu bezpłatnego parkowania pozwala mieć pewność, że parkującym nie jest osoba udająca się np. do pracy, a osoba, która odbiera decyzję, składa pismo lub wniosek w urzędzie czy starostwie - argumentuje radny Blazy w swojej interpelacji, którą złożył w wodzisławskim urzędzie miasta. - Urząd miasta, jak również starostwo powiatowe, to budynki dla mieszkańców - argumentuje rajca.

Z odpowiedzi, którą otrzymał radny, wynika, że na razie nie ma szans na zmianę. Dlaczego? Miejscy urzędnicy rozważali takie rozwiązanie, ale przeszkodą są trudności w sprawdzeniu, czy dany kierowca na pewno załatwia sprawy w urzędzie albo starostwie. - Wprowadzenie 30-minutowego bezpłatnego parkowania w ciągu ul. Bogumińskiej dla osób załatwiających formalności w wyżej wymienionych instytucjach było rozważane, lecz odstąpiono od tego rozwiązania z uwagi na trudności w wyegzekwowaniu potwierdzenia i udokumentowania charakteru i czasu postoju - tłumaczy Janusz Lipiński, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śl. - Zamysłem wprowadzenia strefy płatnego parkowania na wskazanym odcinku ul. Bogumińskiej było wymuszenie rotacji pojazdów stale umiejscowionych i zabierających miejsca klientom urzędu miasta oraz starostwa powiatowego - wyjaśnia dyrektor. Dodaje, że w sąsiedztwie płatnego parkingu przy Bogumińskiej - za budynkiem sanepidu i wydziału geodezji, jest bezpłatny i ogólnodostępny parking miejski dla ok. 93 samochodów.

(mak)