środa, 26 lutego 2020

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Ciężko ranny chłopiec wciąż potrzebuje pomocy

11.10.2019 07:00 | 0 komentarzy | art

GOKiR w Mszanie zorganizował w Ośrodku Kultury w Połomi wieczór poetycki. Hasło przewodnie spotkania, które miało charakter charytatywny, brzmiało „Poezja inspirowana obrazem”.

Ciężko ranny chłopiec wciąż potrzebuje pomocy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

16 sierpnia 2018 r. w Rybniku doszło do tragedii, o której pisały media w całym kraju. Samochód, w którym siedział Mikołaj, zaczął płonąć. Z pożaru został uratowany przez tatę. Chłopiec odniósł poparzenia połowy ciała. Spędził 3,5 miesiąca na OIOM-ie. To daje 127 długich dni. Na stołach operacyjnych leżał 128 godzin. Przed Mikołajem jeszcze bardzo trudna i długa droga powrotu do zdrowia. Czeka go m.in. operacja rekonstrukcji przewodu pokarmowego.

To z myślą o pomocy temu chłopcu 26 września zorganizowano w Połomi kulturalne wydarzenie. W ośrodku kultury gościli trzej twórcy - Brygida Simka z Zebrzydowic, Andrzej Ślakowski z Jastrzębia oraz Jerzy Żoch z Cieszyna. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była Monika Mrozek z Mszany. Tym razem uczestnicy nie tylko wysłuchali wierszy, ale także mogli podziwiać obrazy ilustrujące usłyszaną poezję. Oprócz doznań poetyckich publiczność miała możliwość zakupienia wystawionych dzieł utalentowanych artystów. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Fundacji „Pomóc Więcej”, której podopiecznym jest właśnie mały Mikołaj Steuer, mieszkaniec gminy Mszana. Chłopiec mieszka wraz z rodzicami i młodszym bratem w Połomi. Po poważnym wypadku wymaga ciągle leczenia i rehabilitacji. Czeka go m.in. zabieg krtani, by mógł lepiej mówić i oddychać, ten ma się odbyć 26 lutego 2020 r. Przed nim również operacja rekonstrukcji przewodu pokarmowego, jak również długa i kosztowna rehabilitacja każdego dnia.

Nie wszystkie obrazy wystawione podczas wieczoru poetyckiego zostały sprzedane. Obecnie są one wystawione w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mszanie. W sprawie ich zakupu należy kontaktować się z organizatorami wystawy. Cały dochód ze sprzedaży wystawionych dzieł zostanie przekazany na rzecz Fundacji „Pomóc Więcej”, której podopiecznym jest Mikołaj.

(art)

Chłopcu można pomóc także poprzez wpłaty środków na konto fundacji

Fundacja Pomóc Więcej

ul. Modrzejowska 20, 41-200 Sosnowiec

numer konta: 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302

tytuł wpłaty: Mikołaj Steuer