środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

WAŻNE:

Dzień pełen fotografii

10.10.2019 19:00 | 0 komentarzy | juk

Miłośnicy sztuki fotograficznej będą mieli okazję posłuchać prezentacji pięciu niesamowitych artystów. Opowiedzą oni m.in. o swoich podróżach, początkach przygody z fotografią, roli fotoreportażu czy wyzwaniach w pracy fotografa prasowego.

Dzień pełen fotografii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już w najbliższą sobotę, 12 października, w Radlinie odbędzie się festiwal fotografii. To już siódma edycja wydarzenia organizowanego przez tamtejszy Miejski Ośrodek Kultury i Klub Fotograficzny Fotobalans. - Serdecznie wszystkich zapraszamy. Na pewno spotkacie tu wielu przyjaciół i znajomych, a dyskusjom na tematy fotograficzne nie będzie końca - zachęcają do wzięcia udziału w imprezie organizatorzy. Otwarcie festiwalu rozpocznie się o godz. 17.00, a zakończenie zaplanowano na godz. 21.30. Po ostatniej prezentacji odbędzie się afterparty.

Podczas każdej odsłony wydarzenia pojawiały się znane nazwiska świata fotografii. Byli już m.in. Arkadiusz Makowski, Roland Kilimanjaro Błażejewski, Agnieszka Rzymek czy Arkadiusz Branicki. W tegorocznym programie znalazły się zróżnicowane tematycznie prezentacje autorskie kolejnych znakomitych artystów. Gosia Jurasz opowie o fotografii dziecięcej, w której ważna jest mina małego modela i jego spojrzenie pełne emocji. Wrażeniami z fotografii prasowej podzieli się wielokrotnie nagradzany Rafał Klimkiewicz. Laureat wyróżnień w prestiżowych, międzynarodowych konkursach Marek Kosiński przybliży tajniki fotografii przyrodniczej. Nietuzinkowy Marcin Weron zaprezentuje swoje foto-manipulacje. Z kolei Bartek Brudek opowie o monochromatycznej fotografii aktu.

Ponadto w pomieszczeniach radlińskiego MOK-u będą wystawione prace wszystkich prelegentów. Swoje fotografie zaprezentują również gospodarze imprezy, czyli członkowie Fotobalansu. Z kolei w zaaranżowanym mini studio Waldemar Markiewicz będzie prezentował swoje zdjęcia wykonane wielkoformatowym aparatem Korona z 1910 r. z obiektywem Petzval Ross Cabinet z 1870 r. Fotograf zainteresowanym będzie również wykonywał stylowe portrety.

(juk)